Пеню за прострочення сплати штрафу таки доведеться сплачувати

Пеню за прострочення сплати штрафу таки доведеться сплачувати

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» направлено на повторний розгляд.

7 лютого 2019 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №6746 від 17.07.2017 про підвищення ефективності проваджень у справах про захист економічної конкуренції.

1 березня 2019 року вказаний закон був наплавлений на підпис Президенту України, однак через двадцять днів Президент надав деякі пропозиції до цього закону. А саме, він запропонував виключити підпункт 7 пункту 2 розділу І законопроекту №6746, згідно з яким із Закону України «Про захист економічної конкуренції» пропонували виключити норму про стягнення пені у розмірі 1,5% від суми штрафу за прострочення сплати штрафу суб’єктами господарювання, які були притягнуті Антимонопольним комітетом України до відповідальності за порушення конкурентного законодавства.

На думку Президента України, виключення норми щодо стягнення пені за прострочення сплати штрафу матиме наслідком суттєве зменшення надходжень до Державного бюджету України, оскільки згідно з пунктом 23 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), що застосовуються відповідно до закону, належать до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Крім того, скасування пені без запровадження іншого стимулюючого механізму виконання рішень органів Антимонопольного комітету України про накладення штрафу може призвести до поширення практики невиконання таких рішень у добровільному порядку.

У свою чергу вказану пропозицію розглянуло Головне науково-експертне управління та у своєму висновку вказало, що ця пропозиція до прийнятого Закону є слушною і її слід врахувати при повторному його розгляді.

Рекомендовані публікації

Додати коментар