ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКІВ ПОСЛУГ З ОРГАНІЗАЦІЇ ВІДПОЧИНКУ ТА РОЗВАГ

Як ми раніше повідомляли, Антимонопольний комітет України розпочав дослідження дотримання органами місцевого самоврядування законодавства про захист економічної конкуренції  під час надання дозволів або відмови у наданні дозволів на розміщення атракціонів та об’єктів святкової торгівлі.

За результатом відповідного дослідження, Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило провадження у справі за наявністю в діях виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, внаслідок яких окремим суб’єктам господарювання створюються несприятливі умови діяльності порівняно з конкурентами.

Антиконкурентними  діями, зокрема, органів місцевого самоврядування є  прийняття  будь-яких  актів  (рішень,  наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення  угод  або  будь-які  інші  дії чи бездіяльність, які призвели або можуть призвести  до  недопущення,  усунення,  обмеження  чи  спотворення конкуренції. 

Вчинення антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування забороняється  і тягне за собою відповідальність згідно з законом.

Як встановило відділення, в 2015 році виконавчий комітет Новокаховської міської ради Херсонської області відмовив двом суб’єктам господарювання (з м. Олешки та м. Кременчук) в отриманні дозволу на розміщення атракціонів, об’єктів святкової торгівлі під час святкування Дня міста. Причиною відмови була достатня кількість місцевих підприємців, які в повній мірі забезпечують потреби м. Нова Каховка у такій діяльності.

Таким чином, виконавчим комітетом були створені несприятливі умови діяльності окремим суб’єктам господарювання в порівнянні з конкурентами.

За результатом розгляду справи, територіальним відділенням буде прийнято відповідне рішення.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар