ПІДРОЗДІЛ ЕНЕРГОАТОМА ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ СКАСУВАТИ РІШЕННЯ ПРО ВІДХИЛЕННЯ ПРОПОЗИЦІЇ ІНОЗЕМНОГО УЧАСНИКА ЗАКУПІВЛІ ВАРТІСТЮ ПОНАД 65 МІЛЬЙОНІВ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала Державне підприємство Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» скасувати рішення про відхилення пропозиції скаржника та всі рішення, прийняті після цього.

Одинадцятого липня підприємством «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» було оголошено про проведення процедури закупівлі обладнання для заміни інформаційно-обчислювальної платформи та математичної моделі ПМТ – 1000. Очікувана вартість закупівлі 65 131 705,16 грн.

До АМКУ оскаржило дії відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» компанія «NP Trade GmbH» (Вісбаден, Німеччина). Так, замовник під час проведення оцінки пропозиції скаржника, звернувся до компанії «Corys» (Франція) та Посольства Франції стосовно підтвердження інформації, наданої скаржником у складі тендерної пропозиції.

Компанія «NP Trade GmbH» вважає, що посадовими особами підприємства «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» вказаним листом до компанії «Corys» було здійснено тиск на виробника продукції, з метою визначення переможцем заздалегідь обраного виробника.

Пропозиція скаржника була відхилена замовником після проведення аукціону з підстави: «Отримано лист субпідрядника «Corys» (Франція) про відмову від участі у пропозиції скаржника в якості субпідрядника в зв’язку з значним приниженням ціни під час аукціону».

Скаржник не погоджується з рішенням замовника стосовно його відхилення (підстава: надання недостовірної інформації). За твердженням скаржника компанія «Corys» підтвердила достовірність наданої інформації скаржником у складі пропозиції, але зважаючи на лист замовника повідомила про зняття своєї пропозиції, не будучи при цьому учасником процедури.

У ході розгляду скарги, колегія АМКУ встановила, що пропозиція скаржника була відхилена замовником неправомірно, замовником не доведено, яка сама недостовірна інформація була надана скаржником у складі пропозиції; відхилення відбувалось після проведення аукціону.

Колегія АМКУ зобов’язала замовника Державне підприємство Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» скасувати рішення про відхилення пропозиції скаржника та всі рішення, прийняті після цього.

Рекомендовані публікації

Додати коментар