ПИТАННЯ ЩОДО ПІДРОБКИ ДОКУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ НЕ ВІДНОСИТЬСЯ ДО КОМПЕТЕНЦІЇ ОРГАНУ ОСКАРЖЕННЯ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Медікал Б.БН» (м. Київ).
Товариство оскаржувало рішення про відхилення Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) його пропозиції, поданої для участі в процедурі закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу. Очікувана вартість закупівлі 14 641 726 грн.

Як встановила Колегія АМКУ 19.12.2016, пропозиція скаржника була правомірно відхилена замовником. У складі тендерної пропозиції скаржника був відсутній гарантійний лист від виробника діалізної апаратури щодо безкоштовного сервісного обслуговування діалізної апаратури, на якій будуть використовуватись запропоновані витратні матеріали, що не відповідало вимогам документації.

Разом з тим, скаржник повідомляв про «сумнівність» гарантійних листів від виробника діалізної апаратури, що були надані у складі пропозицій інших учасників процедури закупівлі.
Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель щодо зазначеного повідомила наступне.
Відповідно до абзацу другого статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Питання щодо підробки документів, порушені ТОВ «Медікал Б.БН» у скарзі, не відноситься до компетенції органу оскарження.

Отже, важливо! при оскарженні процедури закупівлі до АМКУ необхідно об’єктивно оцінити необхідність оскарження саме у вашому випадку.
Крім того, уважно поставитись до формування скарги та можливості надати обґрунтування наявності порушених прав, не порушити строки подання скарги, а також не забути внести плату за подання скарги до органу оскарження.

Наша компанія надає широкий спектр юридичних послуг, в тому числі в сфері закупівель. Звертайтесь до нас і ви отримаєте кваліфіковану допомогу з питань проведення закупівель та їх оскарження.

Рекомендовані публікації

Додати коментар