Півтора мільйони доведеться заплатити двом товариствам за змови на торгах

Півтора мільйони доведеться заплатити двом товариствам за змови на торгах

Одеське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+» на загальну суму в 1 496 000 грн за антиконкурентні узгоджені дії під час проведення 11-ти торгів.

Так, одеські антимонопольщики виявили, що ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+», які брали участь у торгах проведених: ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ», Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області, Великомихайлівською селищною радою Великомихайлівського району Одеської області, Службою автомобільних доріг в Одеській області, ДП «Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів», Південним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням та відділом освіти Ананьївської районної державної адміністрації у вересні 2017 року, з використанням електронних засобів відбору учасників за допомогою системи електронних закупівель «Prozorro», вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

На те, що обидва товариства узгодили свої дії під час всіх 11-ти торгів та не конкурували між собою (а саме здійснення конкурентного відбору учасників і є необхідною умовою визначення переможця торгів) вказував ряд факторів, а саме:

– унітарність управління цими суб’єктами господарювання;

Гапко Станіслав Станіславович перебував на посаді директора в ТОВ «ААА+» та був єдиним засновником і керівником ТОВ «Трестбуд-1».

– використання спільних засобів зв’язку в господарській діяльності під час здійснення дій пов’язаних з подачею тендерних пропозицій;

Учасники використовували однакові телефонні номери, які були вказані на фірмових бланках документів ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+», що подані у складі їх тендерних пропозицій.

– завантаження документів до інформаційно-телекомунікаційної системи, що забезпечує проведення процедур закупівель, однією відповідальною особою та з однієї IP-адреси;

Обидва учасники використовували спільні засоби зв’язку, а саме телефонні номери та однакові електроні поштові скриньки. Крім того, їх документи були завантажені на один і той же електронний майданчик однією відповідальною особою – Гапком С.С., з однієї і тієї ж IP-адреси.

– документи, які подавалися в складі тендерних пропозицій, готувались однією особою;

Всі документи ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+», які були подані до системи Prozorro для участі у всіх торгах, були складені за особистим підписом Гапка С. С.

– аналіз цінових пропозицій;

Цінові пропозиції обох товариств майже не відрізнялися між собою. При цьому, під час аукціонів, обидва учасники не змінювали свої цінові пропозиції.

– схожість в оформлені документів учасників, які складені за особистим підписом директора Гапка С. С.;

Документи, подані на торги ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+» у складі своїх тендерних пропозицій, відмінні від наданої форми замовників та мають спільні особливості оформлення, структури, що не може пояснюватися випадковим збігом.

– невідповідність тендерних пропозицій учасників, вимогам замовників.

ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+» в складі своїх тендерних пропозицій не надали певних документів, які вимагалися тендерною документацією всіх торгів.

З огляду на вказану сукупність доказів та обставин, які були встановлені Одеським тервідділенням АМКУ, відомство постановило, що ТОВ «Трестбуд-1» та ТОВ «ААА+» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, яке кваліфікується пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів всіх 11-ти торгів, та оштрафувало обидва товариства на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар