Подаючи скаргу до органу оскарження, дотримуйтесь встановлених законодавством вимог

Знову скаржники не оплачують подання скарг та не вказують місцезнаходження.

Порядок оскарження процедур закупівель та розгляду органом оскарження відповідних скарг визначений статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі». Антимонопольний комітет України є органом оскарження при проведенні публічних закупівель.
Скарга повинна містити таку інформацію:
найменування замовника рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються;
ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження;
підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати;
обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи;
вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» за подання скарги справляється плата. До скарги додається, зокрема, документ про здійснення оплати за подання скарги до органу оскарження.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 291 від 23.03.2016 за подання скарги до органу оскарження справляється плата в таких розмірах:
5 тис. гривень — у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг; 15 тис. гривень — у разі оскарження процедури закупівлі робіт.

Невідповідність встановленим вимогам  є підставою для залишення скарг органом оскарження без розгляду.

Зокрема, до Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ІВІСА ГРУП» щодо порушення замовником – ПАТ «Українська залізниця» в особі філії «Енергозбут» порядку проведення процедури закупівлі стосовно визначення переможця процедури закупівлі електромонтажних робіт ТОВ «Пауер Експерт». Предметом закупівлі було технічне переоснащення акумуляторної батареї і зарядного пристрою на тяговій підстанції «Головки» Коростенської дистанції електропостачання Коростенського району Житомирської області.
Як встановила Колегія АМКУ, скарга ТОВ «ІВІСА ГРУП» не містила документ про здійснення оплати, а відтак, не відповідала вимогам частини першої статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі».
У зв’язку з цим, Колегія АМКУ 01.08.2017 залишила скаргу товариства без розгляду.

Крім того, 07.08.2017 без розгляду залишили скаргу ТОВ «Інвестколіяпроект» щодо порушення ПАТ «Українська залізниця» в особі ГІОЦ, поряду проведення закупівлі послуг з ремонту і технічного обслуговування охолоджувальних установок. В даному випадку, Колегія АМКУ, ознайомившись з поданими матеріалами, встановила, що скаржником, окрім не внесення плати за подання скарги, не було вказано своє місце проживання (місцезнаходження).

Під час подачі скарги до органу оскарження радимо дотримуватись вимог, встановлених законодавством, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар