ПОРУШЕННЯ СТРОКІВ ОСКАРЖЕННЯ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЗАЛИШЕННЯ СКАРГИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Будучність» (м. Калуш, Івано-Франківська обл.).

Товариство оскаржувало неправомірне відхилення Івано-Франківським обласним управлінням водних ресурсів його пропозиції, поданої для участі в процедурі закупівлі будівництва лівобережної водозахисної дамби на р.Бистриця Надвірнянська в с.Вовчинець Івано-Франківської міської ради.

Як встановила Колегія АМКУ, інформація про відхилення пропозиції конкурсних торгів скаржника була розміщена 06.10.2016. Таким чином, про порушення своїх прав в частині відхилення своєї пропозиції ТОВ СП «Будучність» повинно було дізнатись 06.10.2016.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомлення про акцепт пропозицій конкурсних торгів товариства з обмеженою відповідальністю «Гірбудінвест» було оприлюднено 05.10.2016. Таким чином, про порушення своїх прав в частині визначення переможця процедури закупівлі скаржник повинен був дізнатися 05.10.2016.

Вихідна дата скарги ТОВ СП «Будучність» – 13.10.2016. Зареєстрована скарга в АМКУ 18.10.2016.

Законом України «Про здійснення державних закупівель» передбачено, що скарги подаються до органу оскарження не пізніше 10 днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, генерального замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.  Крім того, датою подання суб’єктом оскарження скарги до органу оскарження вважається дата її реєстрації органом оскарження.

Отже, скарга ТОВ СП «Будучність» була подана з порушенням строків, передбачених законодавством у сфері державних закупівель.

Незважаючи на те, що скаржником було внесено плату за подання скарги до органу оскарження, про що свідчила копія платіжного доручення, додана до заяви ТОВ СП «Будучність», порушення строків подання скарги є підставою для залишення скарги без розгляду.

У зв’язку з цим, орган оскарження 21.10.2016 залишив скаргу ТОВ СП «Будучність» без розгляду.

Рекомендовані публікації

Додати коментар