Послуга «Інтернет від Укртелеком» привернула увагу київських антимонопольщиків

Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ПАТ «Укртелеком» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

До органу Комітету звернулась громадянка, яка поскаржилась на дії ПАТ «Укртелеком», а саме, ознайомившись із рекламною листівкою «Доступний Інтернет лише за 1 грн/міс» вона підключила собі послуги доступу до мережі Інтернет від вказаного товариства, однак отримавши рахунок за місяць побачила, що до нього були включені додаткові послуги: «Організація підключення ІР-з’єднання – 60,00 грн., та Інсталяційні роботи – 60 грн.» про які не було вказано в рекламному оголошенні.

У свою чергу ПАТ «Укртелеком» повідомив, що такі послуги були включені до рахунку у зв’язку з тим, що громадянка, на момент звернення до товариства щодо замовлення послуг доступу до мережі Інтернет, не була абонентом товариства, а для підключення послуги «Інтернет від Укртелеком» на умовах акції, що була в рекламному оголошенні, необхідно було стати абонентом ПАТ «Укртелеком», у зв’язку з цим і виникли «витрати на організацію абонентської лінії».

Однак тервідділення АМКУ проаналізувавши зміст рекламної листівки «Доступний Інтернет лише за 1 грн/міс» звернуло увагу на інформацію, яка повідомляла, що вартість Інтернету на рік при підключені до акції для абонентів багатоквартирних будинків складатиме 246 грн на рік, тобто з 1 по 6 місяць – по 1 грн за місяць, а з 7 по 12 місяць – по 40 грн на місяць.

Проте по факту всі підключені абоненти щомісяця мають сплачувати додаткову плату в розмірі 25,00 грн (з ПДВ) за користування ІР-з’єднанням, хоча у вказаній рекламній листівці про це не зазначено. І таким чином вартість послуг має становити 546,00 грн на рік, тобто з 1 по – 6 місяць – по 26 грн на місяць, а з 7 по 12 місяць – по 65,00 грн на місяць, а це не відповідає інформації зазначеній в рекламі.

Таким чином, як встановило тервідділення АМКУ, ПАТ «Укртелеком» в рекламній листівці повідомляє неповну інформацію, зокрема про фактичну вартість підключення та користування послугою «Інтернет від Укртелеком», яка суттєво впливає на кінцеву вартість послуги, та може надавати товариству неправомірні переваги у конкуренції, порівняно з іншими конкурентами, які зазначають повну та достовірну інформацію про умови та вартість підключення та користування послугою доступу до мережі Інтернет.

Ці дії були трактовані антимонопольщиками як такі, що містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, і, відповідно, орган Комітету надав ПАТ «Укртелеком» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення вказаних дій.

На розгляд рекомендацій від органу Комітету суб’єкт господарювання має один місяць.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар