Позиція АМКУ стосовно функціоналу виконання рішень у багатолотових закупівлях.

Як повідомляє Антимонопольний комітет України почастішали випадки телефонних дзвінків, звернень, скарг тощо з боку замовників, які пов’язані з технічною перешкодою в частині можливості виконання рішень органу оскарження за декількома лотами в одній процедурі закупівлі. При цьому, замовники зазначають, що на необхідності звернення саме до Комітету з вирішенням цього технічного питання наполягають у державному підприємстві “Прозорро”.

У зв’язку з ситуацією, що склалсь навколо зазначеного питання, АМКУ зазначив наступне.
Діючий функціонал електронної системи закупівель не передбачає можливості фіксації в кабінеті оскарження всіх лотів, які оскаржуються учасниками у скаргах, а саме, не передбачає можливості створення реєстраційної картки, активної одночасно до декількох лотів (у відповідності до поданих скарг).
Тому реєстраційні картки скарг “підвантажуються” лише до одного окремого лоту. Органом оскарження рішення приймаються (як прийняття до розгляду, так і рішення по суті) із зазначенням лотів (та їх кількості), за якими скарги були прийняті до розгляду.

Разом з тим, Комітет неодноразово звертався до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та до ДП “Прозорро” щодо вирішення зазначеного вище питання та необхідності приведення функціоналу електронної системи закупівель у відповідність до вимог Закону, у тому числі Комітет надавав свої окремі пропозиції щодо його вирішення.
Водночас, будь-яка інформація щодо вирішення зазначеного питання у АМКУ відсутня.

Отже, щодо питань реалізації функціоналу виконання рішень органу оскарження у багатолотових закупівлях слід звертатись до ДП “Прозорро” та до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, як Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель.

Рекомендовані публікації

Додати коментар