ПОЗНАЧЕННЯ «ДИТЯЧІ» БЕЗ ЗАЗНАЧЕНЯ ВІКУ. РЕКОМЕНДАЦІЇ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМКУ

Сьомого вересня Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало фізичній особі-підприємцю припинити недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. Так, як було встановлено відділенням, підприємець не зазначав на етикетках сосисок «Дитячі» інформацію щодо віку дитини, з якого дозволяється споживання зазначеного продукту.

Чим визначалась така вимога відділення?

Відповідно до Закону України «Про дитяче харчування» дитячим харчуванням є продукти, призначені для задоволення дієтичних потреб дітей грудного (до 1-го року) та раннього віку (до 3-х років).

Продукція для дітей асоціюється у більшості з нас з найвищим рівнем якості: найкращою сировиною, мінімумом добавок, пильним контролем показників безпеки.  Адже дитячий організм менш «пристосований» до всіх несприятливих факторів, до того ж для організму, що росте, дуже важливо споживати якісні натуральні харчові продукти.

Ще в 2013 році за результатом проведеного АМКУ дослідження було встановлено, що виробники ковбасних виробів, сосисок, молочної продукції присвоювали назву «Дитяча» (-і) для продукції, яка до дитячої насправді не відносилась, крім того, виробники додавали до продукції з позначенням «Дитяча» (-і) різноманітні стабілізатори та підсилювачі смаку.

Антимонопольним комітетом України було встановлено, що використання в такий спосіб назви «Дитяча» (-і) є поширенням неправдивої інформації на етикетках продукції, оскільки переважна більшість споживачів сприймають назву «Дитяча» (-е, -і) як підтвердження призначення продукції для харчування дітей, про що свідчило також проведене органами Комітету опитування споживачів. У зв’язку з чим, АМКУ зобов’язував привести склад та маркування продукції у відповідність до спеціальних вимог Державного стандарту України.

Щодо рекомендацій Хмельницького відділення, то в даному випадку на продукції для дитячого харчування не вказували вік, з якого дозволено споживання цих сосисок.

Так, відповідно до Закону України «Про дитяче харчування», дитяче харчування є продуктом спеціального дієтичного споживання, на етикетці поруч із назвою якого повинен зазначатись вік дитини, з якого дозволяється споживання цього продукту.

Отже, норма про вказування на етикетках продукції віку дитини, з якого дозволяється споживання продукту, передбачена Законом України «Про дитяче харчування».

У зв’язку з чим, не зазначення на етикетках сосисок «Дитячі» інформації щодо віку дитини Хмельницьким обласним територіальним відділенням АМКУ було визнано недобросовісною конкуренцію у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Рекомендовані публікації

Додати коментар