Позначення «ЕКО» на етикетках можуть вводити в оману

Позначення «ЕКО» на етикетках можуть вводити в оману

АМКУ надав ІП «КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА ЛІМІТЕД» обов’язкові для розгляду рекомендації.

Так, ІП «КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА ЛІМІТЕД» здійснює виробництво та реалізацію безалкогольних напоїв, зокрема, питної води ТМ «Бонаква», на етикетках якої, крім інших написів, міститься напис «Екологічно чиста вода» та присутнє зображення позначення «Екологічний сертифікат».

Як вказують у відомстві, екологічну сертифікацію, зокрема, засвідчення відповідності продукції екологічним критеріям, здійснює визнаний в установленому порядку орган з екологічного маркування. Відсутність належного факту встановлення відповідності продукції, що позиціонується як екологічна, екологічним критеріям є підставою не вважати таку продукцію екологічною.

Вказані написи на етикетках питної води ТМ «Бонаква» з’явилися в травні-червні 2016 року, однак в Україні з 16.07.2013 по 11.10.2017 не було жодного акредитованого органу з оцінки відповідності.

Отже, ІП «КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА ЛІМІТЕД» на етикетках питної води ТМ «Бонаква» розміщує напис «Екологічно чиста вода» та зображення позначення «Екологічний сертифікат», не маючи відповідних підтвердних документів, виданих призначеним належним чином та акредитованим органом з оцінки відповідності, що займається екологічною сертифікацією.

Тому Комітет і зробив висновок, що дії суб’єкту господарювання щодо оформлення етикеток обраним способом можуть містити ознаки порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, яка є неправдивою через спосіб її викладення, що може ввести в оману споживачів щодо характеристик продукції.

Відповідно відомство рекомендувало підприємству припинити дії щодо використання на етикетках питної води ТМ «Бонаква» напису «Екологічно чиста вода» та зображення позначення «Екологічний сертифікат», які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, та утриматися від вчинення подібних дій у подальшому.

Рекомендовані публікації

Додати коментар