Позначення «PIZZA CELENTANO» потрапило в поле зору антимонопольщиків

Позначення «PIZZA CELENTANO» потрапило в поле зору антимонопольщиків

Однак Донецьке тервідділення АМКУ не довело, що ТОВ «Бралекс» порушувало законодавство про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, до органу Комітету звернулось ТОВ «Системи швидкого харчування», яке повідомляло, що ТОВ «Бралекс» неправомірно використовує позначення «PIZZA CELENTANO» у своїй господарській діяльності. А саме, ТОВ «Системи швидкого харчування» з 1998 року працює у сфері громадського харчування та розвиває франчайзингову мережу ресторанів швидкого обслуговування під торговою маркою «Піца Челентано Pizza Celentano».

Проте у жовтні 2017 року товариство виявило, що ТОВ «Бралекс» у місті Маріуполь Донецької області здійснює свою господарську діяльність із надання послуг громадського харчування із використанням позначень «Піца Челентано Pizza Celentano».

На підтвердження цього товариство надало фотографії, які підтверджують, що у приміщенні функціонує ресторанний заклад над вхідними дверима якого розміщено позначення, яке є елементом знаку для товарів і послуг «Піца Челентано Pizza Celentano», що має характерне оформлення з використанням у назві «Pizza» букв латинського алфавіту, розташованих на полі з трьох чотирикутників у поєднанні зеленого, білого та червоного кольорів; позначення, які є елементами зазначеного товарного знаку.

У свою чергу ТОВ «Бралекс» вказало, що у приміщенні раніше (до 2016 року – до початку здійснення господарської діяльності ТОВ «Бралекс») функціонував заклад ресторанної мережі «Піца Челентано Pizza Celentano».

Проте на цей час товариство зробило незначний ремонт приміщення, частково змінило кольори в інтер’єрі, позбулось старих декорацій в оформленні приміщення, зняло вивіску на вході у ресторанний заклад, замінивши її на напис «CELENTANO Aroma Pizza Bar».

Зі свого боку Донецьке тервідділення АМКУ зазначило, що у місті Маріуполь Донецької області ресторани мережі «Піца Челентано Pizza Celentano» працювали з 2006 до 2014 року, а ресторанний заклад ТОВ «Бралекс» «CELENTANO Aroma Pizza Bar», оформлений із використанням схожих (спірних) позначень, що включають словесну частину «CELENTANO Pizza», працює з 2016 і функціонує тільки у місті Маріуполь.

Тобто, заклади ТОВ «Системи швидкого харчування» та заклад ТОВ «Бралекс» функціонували (та функціонують) за умов територіального розмежування та не конкурували (не конкурують) між собою, зокрема, у місті Маріуполь Донецької області.

Таким чином територіальне розмежування закладів унеможливлює змішування їх діяльності, отже, у тервідділення АМКУ, в цьому випадку, відсутні підстави для кваліфікації дій ТОВ «Бралекс» як порушення, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання ділової репутації суб’єкта господарювання шляхом неправомірного використання позначень.

Тому орган Комітету закрив провадження у цій справі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар