Позначення «з молоком» та «з м’ясом» ніяк не впливає на свідомість громадян при виборі товарів

Позначення «з молоком» та «з м’ясом» ніяк не впливає на свідомість громадян при виборі товарів

Львівське тервідділення АМКУ закрило дві справи проти ПАТ «Львівський холодокомбінат» у зв’язку з не доведенням вчинення порушення законодавства.

Антимонопольне відомство Львова у 2014 році побачило в діях ПАТ «Львівський холодокомбінат» ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, що передбачене статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді розповсюдження інформації, що вводить в оману, і відкрило проти товариства дві справи.

Так, ПАТ «Львівський холодокомбінат», що займається виробництвом морозива, напівфабрикатів, овочів сушених, реалізує морозиво ТМ «ЛІМО» «Морозиво ескімо Пломбір в шоколадній глазурі» та пельмені ТМ «ЛІМО» «Пельмені Столичні».

Ha лицевій стороні обгортки морозива, на фоні зображення морозива, розміщено коло з обідком синього кольору, в центрі якого розміщено зображення корови, а у верхній частині під обідком фразу «з молоком».

Також на упаковці було вказано, що це морозиво виготовляється за ДСТУ 4733:2007 відповідно до якого і передбачена обов’язковість використання молока.

Як підкреслюють антимонопольщики, у всіх виробників, які здійснюють виробництво морозива за ДСТУ 473322007, морозиво виробляється з молока, а тому підкреслення на упаковці, що продукт виготовлений «з молоком», внаслідок обраного способу викладення такої інформації, може необґрунтовано привернути додаткову увагу споживачів до морозива, на якій розміщено вказане позначення.

Що ж до пельменів, то на їх упаковці, на фоні зображення пельменів, розміщено коло з обідком синього кольору, в центрі якого розміщено зображення, а у верхній частині під обідком фразу «з м’ясом».

Згідно з ДСТУ 4437:2005, за яким і виготовлено цей продукт, пельмені і мають вироблятися з м’яса, однак, як вказує тервідділення АМКУ, інші виробники, що виготовляють схожу продукцію за цим же стандартом, не вказують на упаковці: «з м’ясом», а зазначають конкретний вид м’яса, який використовується: «з яловичиною», «зі свинини та яловичини» і т.п. Тому підкреслення на упаковці, що продукт виготовлений «з м’ясом» внаслідок обраного способу викладення може необґрунтовано привернути додаткову увагу споживачів до пельменів, на яких розміщено вказане позначення.

В обох випадках тервідділення АМКУ, для дослідження впливу на покупців позначень «з молоком» та «з м’ясом» на упаковках товарів, провели анкетування та опитування для визначення уподобань громадян при виборі морозива та пельменів, а також чи впливають вказанні позначення на їх вибір при покупці.

За результатами проведених опитувань більшість опитаних громадян зазначила, що позначення «з молоком» та «з м’ясом» ніяк не впливають на їхню свідомість при виборі морозива та пельменів.

Таким чином, як стверджує тервідділення АМКУ, за результатами дослідження усієї сукупності факторів, орган Комітету не встановив доказів введення в оману споживачів та спонукання до придбання товарів саме у ПАТ «Львівський холодокомбінат», а тому не доведено факт вчинення порушення.

Відповідно Львівське тервідділення АМКУ і закрило обидві справи, оскільки не виявило факторів, які б свідчили про набуття суб’єктом господарювання неправомірних переваг у конкуренції, тобто, в обох випадках не було доведено факт вчинення порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції ПАТ «Львівський холодокомбінат».

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар