ПП «Сіріус» і ТОВ «Сіріус-Пульт» вводили споживачів в оману

ПП «Сіріус» і ТОВ «Сіріус-Пульт» вводили споживачів в оману

Київське тервідділення АМКУ надало обом суб’єктам господарювання обов’язкові для розгляду рекомендації.

Як встановили у відомстві, ПП «Сіріус» і ТОВ «Сіріус-Пульт» пов’язані між собою відносинами контролю та здійснюють рекламування своїх послуг в мережі Інтернет за допомогою одного власного сайту.

Так, на головній сторінці цього сайту розміщене твердження: «По итогам 2018 года, практически все независимые рейтинговые агентства признали СИРИУС лидером пультовой охраны Украины!». Далі, перейшовши за посиланням, відкривається сторінка із такою інформацією: «Служба безопасности СИРИУС признана лучшей пультовой охраной Украины! Впервые в истории независимой Украины частная служба безопасности была одновременно признана лучшей практически всеми независимыми рейтинговыми агентствами» (мова оригіналу).

Тобто, на сайті розміщено інформацію, яка вказує на те, що група компаній «Сіріус» займає лідерську позицію саме на ринку надання послуг пультової охорони на території України та відповідно має переваги серед інших його учасників.

Однак, в тервідділенні АМКУ з’ясували, що в Україні немає сертифікованих рейтингових агентств, які уповноважені здійснювати аналіз діяльності учасників ринку надання охоронних послуг.

У 2018 році ПП «Сіріус» дійсно отримало ряд нагород, проте всі відзнаки були отримані ним за фінансово-економічними показниками діяльності підприємства за основним видом діяльності «Електромонтажні роботи», а не за критерієм надання послуг з пультової охорони або охоронних послуг загалом.

Таким чином ПП «Сіріус» і ТОВ «Сіріус-Пульт» не надали документального підтвердження інформації, розміщеної на сайті, зокрема, щодо лідерських позиції групи компаній «Сіріус» саме на ринку надання послуг пультової охорони на території України. Водночас, під час рекламування власних послуг останні позиціонують себе як кращих серед приватних служб безпеки.

Тому вказані дії суб’єктів господарювання були визнані тервідділенням АМКУ, як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: повідомлення ПП «Сіріус» і ТОВ «Сіріус-Пульт» невизначеному колу осіб неточних і неправдивих відомостей про досягнення групи компаній «СІРІУС» на відповідному ринку, які можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання послуг цих суб’єктів господарювання.

Також київські антимонопольщики рекомендували порушникам припинити вказані дії та не використовувати подібні відомості у власній господарській діяльності без належного документального підтвердження, а також забезпечити споживачів, в тому числі потенційних, під час рекламування власних послуг та товарів, правдивою та повною інформацією про власні досягнення на відповідному ринку.

Рекомендовані публікації

Додати коментар