ПРИ ОСКАРЖЕННІ РІШЕНЬ АМКУ НЕ ВАРТО ЗАБУВАТИ ПРО НАРАХУВАННЯ ПЕНІ

Законодавством про захист економічної конкуренції передбачено стягнення пені за кожний день прострочення сплати штрафу.

Нарахування пені зупиняється на час розгляду органом АМКУ заяви особи про перевірку чи перегляд рішення у справі про порушення.

Також, нарахування штрафу припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу та зупиняється на час розгляду чи перегляду господарським судом справи про визнання недійсним рішення органу АМКУ про накладення штрафу та відповідного рішення (постанови) господарського суду.

Антимонопольний комітет України в 2013 році визнав дії Державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниці) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на загальнодержавному ринку перевезень вантажів транспортом загального користування (рішення від 16.07.2013 р. № 576) (далі – рішення №1). Штрафні санкції за порушення становили 100 млн. грн.

В судовому порядку Державна адміністрація залізничного транспорту України оскаржила не власне рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (рішення №1), а рішення АМКУ про перегляд рішення від 03.06.2014 № 321-р (далі – рішення №2), яким рішення №1 було залишено без змін.

Так, законодавство передбачає право відповідача звернутись до органів АМКУ з заявою про перегляд рішення, прийняті ними у справах. В даному випадку Укрзалізниця звернулась до АМКУ з метою переглянути рішення, але Комітетом рішення №1 було залишено без змін.

Судовими інстанціями було підтримано рішення №2 та визнано правомірною відмову АМКУ у задоволенні заяви про перегляд.

Рішення №1 не оскаржувалось у судовому порядку. А оскарження рішення №2 не впливало на зупинення нарахування пені за невиконання рішення №1.

За період прострочення сплати штрафу АМКУ нарахована пеня, яка перевищує розмір штрафних санкцій.

Положеннями Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено, що розмір пені не може перевищувати розмір штрафу, накладеного відповідним рішенням органу АМК.

Таким чином, Укрзалізниці доведеться сплатити 200 млн. грн (100 млн. грн штраф та 100 млн. грн пені).

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар