ПРИМУСОВЕ СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ ТА ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВИКОНАТИ РІШЕННЯ ПАТ “ГАЗПРОМ”

Сьогодні Антимонопольний комітет України подав до господарського суду міста Києва позовну заяву про примусове стягнення з публічного акціонерного товариства «Газпром» (м. Москва, Російська Федерація) штрафу, пені та зобов’язання виконати рішення Комітету стосовно припинення порушення.

Двадцять другого січня цього року Антимонопольний комітет України прийняв рішення про зловживання ПАТ «Газпром» монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України у вигляді бездіяльності, яка полягала в невжитті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України на обґрунтованих умовах, що була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку та призвела до ущемлення інтересів  НАК «Нафтогаз України».

Штрафні санкції становили 85 965 927 000 грн.

Крім того, АМКУ зобов’язав ПАТ «Газпром» протягом двох місяців з дня отримання рішення припинити порушення шляхом забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України у Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (м. Київ, Україна) на обґрунтованих умовах.

ПАТ «Газпром» оскаржувало рішення Комітету, проте суди всіх інстанцій, в тому числі Верховний суд України, відмовили ПАТ «Газпром» у задоволенні скарги.

Строк для «добровільної сплати» штрафу, накладеного на ПАТ «Газпром», та виконання зобов’язання, сплив ще в травні.

Отже, на сьогодні, загальна сума стягнення з ПАТ «Газпром» становить 171 931 854 000 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар