Про окремі положення нової тендерної документації

Про окремі положення нової тендерної документації

Фахівці компанії ADS Legal Group взяли участь у круглому столі: «Нова типова тендерна документація на будівництво дорiг 2020. Картелiзацiя чи впорядкування?», організованому Всеукраїнською дорожньою асоціацією.

03 березня 2020 року в м. Києві відбулась професійна дискусія з представниками органів влади, юридичних кіл та дорожніх будівельних компаній щодо нових змін в закупівлях.

Суть обговорення полягала в тому, що з початком сезону «Укравтодором» активно розробляються і впроваджуються на практиці нові вимоги до складання тендерної документації на закупівлю робіт та послуг з будівництва, ремонтів і експлуатаційного утримання автомобільних доріг, на підставі яких Служби автомобільних доріг в областях вже розробляють тендерну документацію та оголошують відкриті торги.

Однак ринок занепокоєний тим фактом, що за новими вимогами до участі в тендерах буде допущено лише обмежене коло підприємств. І з близько 100 компаній, які працювали на ринку протягом останніх років, лишиться не більше 10 компаній, які зможуть вийти на вказаний ринок.

Зі свого боку, спеціалісти компанії ADS Legal Group відмічають, що можливе обмеження доступу на ринок спричинить ряд загроз для розвитку економічної конкуренції. А саме, однією з таких потужних загроз може стати картелізація галузі, – коли гравцям, які залишаться на ринку, буде легше об’єднатись та розподілити між собою тендери, ніж чесно конкурувати один з одним.

У будь-якому разі конструктивний діалог та обговорення нововведень сприятимуть усуненню можливих неточностей, які в подальшому можуть спричинити негативні наслідки та зашкодити встановленню прозорих правил гри на ринку.

Про окремі положення нової тендерної документації

Рекомендовані публікації

Додати коментар