Пропозиція повинна відповідати вимогам документації

13.07.2017 Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала публічне акціонерне товариство в особі філії «Українська залізнична швидкісна компанія» ПАТ «Українська залізниця» скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі послуг з ремонту, технічного обслуговування залізничного транспорту.

Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі та в межах отриманої за скаргою інформації.
Як встановила Колегія АМКУ, замовник не відхилив пропозицію переможця, яка не відповідала умовам документації.

До Колегії АМКУ 23.06.2017 звернулось ТОВ “Благодарочка” (м. Київ). Скаржник зазначав, що переможець, зокрема, не надав кошторис вартості робіт, що не відповідає умовам документації.
У пункті 7 розділу III Документації вказано, що учасник у складі своєї пропозиції відповідно до умов документації та додатку 1 подає наступні документи відповідно до статті 16 Закону, а саме, довідку у довільній формі, що містить інформацію про раніше укладений аналогічний договір та копію аналогічного договору.
У складі тендерної пропозиції ТОВ “ВРТК ХОЛД” містилась довідка про досвід виконання робіт та відповідний договір. Разом з тим, додатком до договору є кошторис вартості робіт, який надано не було.
У ході засідання Колегії представник замовника повідомив, що вищевказаний кошторис існує та підписаний сторонами договору.

Проте, ТОВ “ВРТК ХОЛД”  у складі своєї пропозиції кошторис вартості робіт не надало, що не відповідало умовам документації в цій частині.
Враховуючи, що тендерна пропозиція ТОВ “ВРТК ХОЛД” не відповідала умовам документації,  замовник мав відхилити її відповідно до частини першої статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі”. Не відхиливши тендерну пропозицію ТОВ “ВРТК ХОЛД”, замовник порушив вимоги частини першої статті 30 Закону.
Відповідно до частини дев’ятої статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.

Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі та в межах отриманої за скаргою інформації, виходячи з положень абзацу третього частини одинадцятої статті 18 Закону.

Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” переможцем процедури закупівлі є, зокрема, учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною. Отже, пропозиція має відповідати документації.

Враховуючи неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, філія «Українська залізнична швидкісна компанія» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» 25.07.2017 відмінила процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар