Принцип оплати «за себе і за того парубка» не сподобався Харківському тервідділенню АМКУ

Принцип оплати «за себе і за того парубка» не сподобався Харківському тервідділенню АМКУ

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» оштрафоване харківськими антимонопольщиками на 68 000 грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Так, на дії підприємства, що полягали у прийнятті Наказу «Про здійснення нарахування плати за послуги з вивезення побутових відходів» від 28.09.2016 № 302/інф., яким встановлена вартість послуг з вивезення твердих побутових відходів по особовим рахункам, за якими відсутні зареєстровані споживачі, як за двох мешканців, до антимонопольного відомства Харкова поскаржилась фізична особа.

У свою чергу працівники антимонопольного відомства встановили, що КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» за підсумками діяльності у період 2016 року, січня-жовтня 2017 року та станом на листопад 2017 року, займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах території м. Харкова, з часткою 100 %.

Рішенням Харківської міської ради затверджено норми утворення твердих побутових відходів у м. Харкові, відповідно до яких для мешканців будинків місцевих рад, будинків ЖБК та ОСББ, а також відомчих будинків середньорічна норма надання послуг з вивезення великогабаритних відходів на одного мешканця м. Харкова становить 0,15 м. куб, середньорічна норма надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на одного мешканця м. Харкова – 2,15 м. куб. Тобто, норма надання послуг встановлюється на одного мешканця міста Харкова та розмір плати за послуги складає 11,54 грн на 1 мешканця.

Проте, вже вказаним наказом КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» встановило, що з 01.09.2016 нарахування вартості послуг з вивезення побутових відходів по особовим рахункам, за якими відсутні зареєстровані споживачі, здійснюються у розмірі 23,08 грн, тобто знімається плата як за двох мешканців.

Як зазначає тервідділення АМКУ, встановлення такої оплати може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які є власниками квартир, де відсутні зареєстровані споживачі, оскільки вони вимушені сплачувати вартість послуг у подвійному розмірі від встановленої вартості.

Таким чином антимонопольщики кваліфікували вказані дії підприємства, як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого частиною першою статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, за що суб’єкт господарювання і був оштрафований відомством.

Також тервідділення АМКУ зобов’язало КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» припинити вказане порушення, шляхом скасування Наказу «Про здійснення нарахування плати за послуги з вивезення побутових відходів» від 28.09.2016 № 302/інф., про що підприємство має письмово повідомити орган Комітету в 2-місячний строк з дня отримання рішення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар