В Києві відбулась міжнародна конференція з питань публічних закупівель

29 вересня 2017 року відбулась заключна четверта міжнародна конференція з питань публічних закупівель на тему: “Реформа публічних закупівель в Україні – продовження розвитку”.

Організатором цієї конференції є Проект ЄС “Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС”, який працює з 2013 року з метою сприяти розвитку всеосяжної та прозорої нормативної бази у сфері публічних закупівель в Україні, та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Конференція зібрала 140 міжнародних та українських фахівців, які обговорили досягнення, труднощі та подальші кроки процесу імплементації Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти, пріоритетні завдання реформи на 2017-2018 роки, можливості для українського бізнесу на ринку ЄС, державний та громадський контроль в сфері публічних закупівель, централізовані закупівлі, а також проблеми, пов’язані навчанням і професіоналізацією в сфері.

Керівник практики конкурентного права юридичної компанії ADS LEGAL GROUP, Тетяна Руденко, що також взяла участь у цій конференції, зазначає: “Понад рік як ми перейшли на обов’язкову систему ProZorro. Довіра до системи поступово посилюється. У Мінекономрозвитку розраховують, що використання ProZorro дозволить у 2017 році заощадити близько 50 млрд. грн. Принцип системи “всі бачать все” дозволяє учасникам процедур закупівель ефективно використовувати своє право на оскарження. Так, за аналізом даних двох кварталів цього року, кількість скарг і вимог збільшилась вдвічі.
Разом з тим, система ProZorro дозволяє й органам АМКУ ефективніше та оперативніше виявляти й недобросовісних учасників, що вдаються до антиконкурентної узгодженої поведінки під час торгів. На сьогодні АМКУ прийнято вже понад сімдесят рішень та накладено штрафів у загальній сумі понад один мільярд гривень за порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання. Штрафні санкції у розмірі до десяти відсотків річного доходу та трирічна заборона участі в закупівлях – наслідки відповідних антиконкурентних дій”.

Аналіз досягнутих результатів на Конференції сприяє подальшому розвитку та реформуванню системи публічних закупівель. Рух триває.

Рекомендовані публікації

Додати коментар