Районна лікарня на Тернопільщині завищувала тарифи на платні медичні огляди

Районна лікарня на Тернопільщині завищувала тарифи на платні медичні огляди

В результаті тернопільські антимонопольщики надали обов’язкові для розгляду рекомендації Шумській центральній районній лікарні.

Так, Тернопільське тервідділення АМКУ встановило, що дії Шумської центральної районної лікарні, яка є єдиною установою в межах Шумського району Тернопільської області, що надає платні медичні послуги, зокрема, здійснює проведення платних медичних оглядів та видачу необхідних заявнику довідок (сертифікатів); за період 2014-2016 років та по цей час, містять ознаки зловживання монопольного (домінуючого) становища на ринку.

Як стверджують антимонопольщики, вказана лікарня включала до калькуляції послуг проведення певних медоглядів непередбачені нормами законодавства лабораторні дослідження та затрати робочого часу медперсоналу.

Зокрема, до медичного огляду для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи було включено проведення лабораторного дослідження активності гамма-глутамілтрансферази сироватки крові (ГГТ).

За визначенням тервідділення АМКУ, занесення до калькуляції затрат робочого часу фельдшера-лаборанта для проведення такого лабораторного дослідження, а також затрат на реактив ГГТ призводить до завищення тарифу та ущемляє інтереси споживачів цієї послуги, які змушені сплачувати за її отримання додаткові кошти.

Така ж ситуація спостерігалась і при проведенні обов’язкового профілактичного медичного огляду громадян певних категорій, де лікарня включила до необхідного переліку непередбачене законодавством проведення лабораторного дослідження крові на цукор та загального аналізу сечі. Відповідно, занесення до калькуляції затрат робочого часу для проведення цих аналізів, реактивів та медматеріалів призводить до завищення тарифу.

При аналізі ж калькуляції собівартості проведення лабораторних та інших досліджень до медичного огляду для отримання посвідчення водія антимонопольщики виявили, що лікарня занесла до калькуляції завищені затрати робочого часу медперсоналу для проведення необхідних аналізів.

Таким чином тервідділення АМКУ кваліфікувало дії Шумської центральної районної лікарні як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які б були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Відповідно орган Комітету рекомендував установі вжити заходи щодо припинення дій, які містять ознаки порушення, шляхом приведення розрахунків вартості проведення медичних оглядів до економічно обґрунтованого рівня.

Про результати розгляду цих рекомендацій лікарня має повідомити Тернопільське тервідділення АМКУ до 25 грудня 2017 року.

Рекомендовані публікації

Додати коментар