Рекламне оголошення із позначенням «БТІ – технічні паспорта» вводило споживачів в оману

Рекламне оголошення із позначенням «БТІ – технічні паспорта» вводило споживачів в оману

Хмельницьке тервідділення АМКУ надало ТОВ «Бюро судових будземекспертиз» обов’язкові для розгляду рекомендації.

До органу Комітету звернулось КП «Ярмолинецьке бюро технічної інвентаризації» стосовно розміщення ТОВ «Бюро судових будземекспертиз» в смт. Ярмолинці рекламного оголошення із позначенням «БТІ – технічні паспорта».

На думку підприємства, яке з 2009 року відповідно до статуту має закріплену скорочену назву БТІ, таке рекламне оголошення може ввести в оману споживачів.

У свою чергу тервідділення АМКУ з’ясувало, що ТОВ «Бюро судових будземекспертиз» та КП «Ярмолинецьке бюро технічної інвентаризації» є конкурентами, оскільки здійснюють діяльність переважно в однакових сферах господарської діяльності, і по суті надають однорідні послуги: проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомості, інвентаризаційну оцінку об’єктів нерухомого майна.

Рекламне ж оголошення із позначенням «БТІ – технічні паспорта», яке поширює інформацію про виготовлення технічних паспортів БТІ, було розміщене ТОВ «Бюро судових будземекспертиз» в смт. Ярмолинці в червні 2014 р.

Таким чином, як зазначають антимонопольщики, використання товариством частини найменування «БТІ» в рекламі призводить до змішування з діяльністю КП «Ярмолинецьке бюро технічної інвентаризації», що має пріоритет на його використання, адже у свідомості споживачів абревіатура БТІ асоціюється як скорочення найменування саме КП «Ярмолинецьке бюро технічної інвентаризації».

Тобто, позначення «БТІ» в цьому випадку є частиною комерційного (фірмового) найменування КП «Ярмолинецьке бюро технічної інвентаризації», яке значно раніше почало використовувати його у господарській діяльності і не надавало дозволу (згоди) на його використання ТОВ «Бюро судових будземекспертиз».

Тому тервідділення АМКУ кваліфікувало дії ТОВ «Бюро судових будземекспертиз», які полягають у поширенні рекламної інформації, у змісті якої було зазначено: «БТІ – технічні паспорта», як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді неправомірного використання комерційного (фірмового) найменування без дозволу суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх позначення у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта.

В результаті орган Комітету рекомендував ТОВ «Бюро судових будземекспертиз» вжити заходів для усунення причин виникнення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме, не застосовувати позначення «БТІ – технічні паспорта» при здійсненні рекламування своєї господарської діяльності.

(!) Відповідно до частини другої статті 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції», рекомендації органів Антимонопольного комітету України підлягають обов’язковому розгляду органами чи особами, яким вони надані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар