Рибоконсервний завод «ЕКВАТОР» не сплачуватиме пені за рішенням АМКУ

Харківський апеляційний господарський суд 28.08.2017 задовольнив вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Рибоконсервний завод «ЕКВАТОР», скасував рішення господарського суду Харківської області від 20.10.2015 щодо стягнення з товариства пені у розмірі 216 000 гривень за прострочення сплати штрафу.

Так, рішенням Антимонопольного комітету України від 23.12.2014 було встановлено недобросовісну конкуренцію ТОВ «Рибоконсервний завод «ЕКВАТОР» у вигляді використання оформлення етикетки рибних консервів «Сардина атлантична натуральна з добавленням олії», яке є схожим з оформленням етикетки рибних консервів «Сардини натуральні з добавленням олії», яке раніше почало використовувати у господарській діяльності в Україні ТОВ «Інтерфлот» та без його дозволу (згоди), що може призвести до змішування діяльності ТОВ «Екватор» з діяльністю ТОВ «Інтерфлот».
За вказане порушення рішенням АМКУ на товариство було накладено штраф у розмірі 400 000 гривень, який підлягав сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення. Крім того,  товариство було зобов’язано припинити використання у господарській діяльності оформлення етикетки рибних консервів.

Натомість, Рибоконсервний завод «ЕКВАТОР» оскаржив рішення АМКУ у встановленому законодавством порядку. Справа розглядалася судами неодноразово.

Натомість, Рибоконсервний завод «ЕКВАТОР» штраф сплатив, але з порушенням встановленого строку, що мало наслідком нарахування АМКУ пені у розмірі 216 000 гривень.
З приводу стягнення пені АМКУ звернувся з позовом до господарського суду Харківської області, яким вимоги задоволені повністю.

Проте апеляційна інстанція 28.08.2017 встановила, що правові підстави щодо стягнення з товариства пені за прострочення сплати штрафу відсутні, у зв’язку з тим, що рішення АМКУ про недобросовісну конкуренцію товариства та накладення штрафу у розмірі 400 000 гривень було визнане недійсним постановою Київського апеляційного господарського суду від 31.05.2017.

Отже, Харківський апеляційний господарський суд відмовив АМКУ в задоволені позову про стягнення пені у розмірі 216 000 гривень.

Рекомендовані публікації

Додати коментар