Рішення АМКУ обов’язкові до виконання

Харківські антимонопольщики закрили провадження у справі проти КСП “ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ”.

Харківське тервідділення АМКУ розпочало справу у зв’язку з невиконанням КСП “ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ” рішення адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 30.03.2012 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу.

Відповідно до вказаного рішення, суб’єкт господарювання мав до 01.06.2012 встановити в договорах сервітуту на надання в користування нежитловими приміщеннями житлових будинків (сходові клітини, технічні приміщення, та інші) комунальної власності територіальної громади міста Харкова для розміщення та технічного обслуговування телекомунікаційної мережі (договори) економічно обґрунтованої плати для всіх суб’єктів господарювання, які перебувають в єдиній ринковій позиції та здійснюють діяльність з надання телекомунікаційних послуг населенню, що мешкає в житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста Харкова в межах нежитлових приміщень житлових будинків, що належать територіальній громаді міста Харкова.
Про виконання цього рішення КСП “ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ” мало письмово повідомити Харківське тервідділення АМКУ в 10-денний термін з дня припинення порушення.
Однак, оскільки у визначений строк антимонопольщики не отримали інформації від суб’єкту господарювання, то ними і було розпочато розгляд справи щодо невиконання рішення органу Комітету.

Проте, у ході розгляду справи щодо невиконання рішення КСП “ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ” повідомило Харківське тервідділення АМКУ про виконання рішення органу АМКУ у встановлені терміни. Так, КСП “ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ” було встановлено однакову плату за 1 квартиру розміром 0,50 грн. (без ПДВ) для всіх суб’єктів господарювання, які є споживачами послуг з користування нежитловими приміщеннями житлових будинків (сходові клітини, технічні приміщення, та інші) комунальної власності територіальної громади м. Харкова для розміщення та технічного обслуговування телекомунікаційної мережі на платній основі шляхом укладання Додаткових угод.

Таким чином, оскільки суб’єкт господарювання виконав рішення Харківського тервідділення АМКУ, то органом Комітету провадження у справі було закрито у зв’язку із недоведенням вчинення порушення.

Рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов’язковими до виконання.
Штрафи підлягають сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення органів АМКУ. Протягом п’яти днів з дня сплати штрафу суб’єкт господарювання зобов’язаний надіслати до АМКУ документи, що підтверджують сплату штрафу.
Рішення органів Антимонопольного комітету України може бути оскаржене до господарського суду у двомісячний строк з дня його одержання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар