Рішення АМКУ щодо ТОВ «Тедіс Україна» залишається в силі

Рішення АМКУ щодо ТОВ «Тедіс Україна» залишається в силі

Верховний суд став на сторону Антимонопольного комітету України у тютюновій справі.

Касаційний господарський суд у складі Верховного суду розглянув справу за касаційною скаргою ТОВ «Тедіс Україна» у справі про скасування рішення Антимонопольного комітету України, яким товариство оштрафували на 431,2 млн. грн. за зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку дистрибуції сигарет.

Як вказує відомство, рішення Комітету в цілому було залишено в силі (крім словосполучення в одному з пунктів резолютивної частини, яким конкретизувався спосіб усунення причини та припинення порушення).

Так, нагадаємо, що у 2016 році Комітет визначив, що у період із 2013 року по вересень 2015 року ТОВ «Тедіс Україна», яке займало монопольне становище на загальнодержавному ринку дистрибуції сигарет із часткою понад 99,5 %, зловживало монопольним становищем шляхом встановлення таких цін реалізації сигарет, які було б неможливо встановити за умов існування значної конкуренції на ринку, а також шляхом одностороннього (без погодження з покупцями) обмеження обсягів реалізації замовлених покупцями сигарет (відмова від відвантаження), при відсутності в покупців альтернативних джерел придбання сигарет на ринку.

За ці порушення Комітет оштрафував товариство приблизно на 431,2 млн. грн., а також встановив зобов’язання припинити порушення та усунути його причини і протягом 3 років надсилати до АМКУ щомісячні звіти щодо 10 найбільших за обсягами реалізації артикулів, ціни закупівлі й реалізації сигарет.

У свою чергу ТОВ «Тедіс Україна» оскаржив рішення Комітету в судовому порядку, але і суд першої інстанції, і апеляційний суд відмовилися скасовувати це рішення, визнавши його обґрунтованість та правомірність.

Нещодавно ж Верховний Суд у цілому підтвердив рішення судів попередніх інстанцій, за одним винятком: з пункту 6 резолютивної частини рішення АМКУ, яким ТОВ «Тедіс Україна» було зобов’язано усунути причини виникнення й припинити порушення, було вилучено словосполучення, яке конкретизувало спосіб такого усунення (а саме: «…що має базуватися на аналізі співвідношення прибутковості та витрат за кожним напрямом діяльності, виокремлюючи, зокрема, реалізацію кінцевим споживачам та реалізацію на умовах самостійного вивозу»).

Таким чином, як зазначають в АМКУ, рішення Антимонопольного комітету України щодо ТОВ «Тедіс Україна» залишається в силі, а відповідна постанова Верховного Суду набрала чинності з моменту її прийняття, тобто, з 19.06.2018, і є остаточною та оскарженню не підлягає.

На сьогодні ТОВ «Тедіс Україна» частково виконав рішення Комітету, сплативши добровільно до Державного бюджету України майже 300 млн. грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар