Різні тарифи на одну й ту ж послугу привернули увагу АМКУ

Різні тарифи на одну й ту ж послугу привернули увагу АМКУ

Харківське тервідділення АМКУ надало обов’язкові для розгляду рекомендації ТОВ КВФ «РОМА».

Так, харківські антимонопольщики провели дослідження ринку послуг із зберігання зерна в межах Харківської області та з’ясували, що вказане товариство має ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку послуг із зберігання зерна, що надаються вторинним поклажодавцям, в межах території власного зернового складу, який розташований в населеному пункті міста Первомайський Харківської області.

Також відомство встановило, що ТОВ КВФ «РОМА» надає послуги із зберігання зерна на підставі укладених із споживачами договорів складського зберігання зерна.

Проаналізувавши ж ці договори, які товариство укладало із суб’єктами господарювання – вторинними поклажодавцями, за 2016/2017, 2017/2018 маркетингові роки, у відомстві з’ясували, що такі договори містили різні умови щодо оплати послуг із відвантаження зерна у вихідні дні.

А саме, одне товариство платило за відвантаження зерна у вихідні дні – 154,44 грн, а інше платило за цю ж послугу – 102,96 грн.

Такі дії ТОВ КВФ «РОМА», за висновками тервідділення АМКУ, були б неможливі за умов існування значної конкуренції на ринку, адже в такому випадку споживачі мали б можливість обирати між кількома виконавцями, і у разі ущемлення їх інтересів могли б обрати іншого виконавця таких послуг.

За відсутності ж конкуренції на ринку комплексу послуг із зберігання зерна, що надаються вторинним поклажодавцям, споживачі не мають альтернативних джерел придбання зазначених послуг.

Таким чином тервідділення АМКУ вказало, що такі дії ТОВ КВФ «РОМА», містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 частини другої статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку шляхом застосування різних умов до рівнозначних угод з суб’єктами господарювання без об’єктивно виправданих на те причин.

Тому Харківське тервідділення АМКУ рекомендувало товариству припинити вказані дії та усунути причини виникнення цього порушення і умови, що йому сприяють.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар