«Самые низкие цены» знову привернули увагу антимонопольного відомства

Луганське тервідділення АМКУ рекомендувало магазину «Сладкая Лавка» не вводити в оману споживачів.

Так, на металевому штендері біля магазину «Сладкая Лавка», що знаходиться за адресою м. Сєвєродонецьк, просп. Гвардійський, 57, і належить ФОП Глотовій Л.П., була розміщена рекламна інформації, яка містила напис «самые низкие цены» (мова оригіналу).

Однак, працівниками тервідділення АМКУ у ході дослідження було встановлено, що у цьому оголошенні відсутня будь-яка інформація, що підтверджує найнижчі ціни, за якими ФОП Глотова Л.П. реалізує свій товар. Також напис «самые низкие цены» не уточнює дату, на яку ціни були найнижчими, й може створити враження у споживача, що у цьому магазині реалізується товар за цінами нижчими, ніж у конкурентів.

Таким чином, як зазначають антимонопольщики, оскільки ринок продажу продуктів харчування у м. Сєвєродонецьк є конкурентним, то використання ФОП Глотовою Л.П. такої рекламної інформація ставить за мету набуття переваг у конкуренції серед інших суб’єктів господарювання, які здійснюють аналогічну діяльність на ринку реалізації продуктів харчування добросовісно.

Тому тервідділення АМКУ зробило висновки, що такі дії ФОП Глотової Л.П. мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення суб’єктом господарювання невизначеному колу осіб через рекламу, яка містить неточні відомості, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, що може вплинути на наміри цих осіб щодо придбання товарів, послуг цього суб’єкта господарювання.

Таким чином, 20.06.2017 органом Комітету і були надані відповідні рекомендації щодо припинення вище вказаних дій.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар