Ще одну змову на торгах викрили київські антимонопольщики

Ще одну змову на торгах викрили київські антимонопольщики

ПП «Бенефіт» та ТОВ «Альптехнологія» оштрафовані на 68 000 грн кожний за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у 2013 році проводив конкурсну процедуру закупівлі предметом якої було будівництво радіотелевізійної станції за адресою: Рівненська обл., Демидівський район, с. Копань.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли п’ять суб’єктів господарювання і за результатами проведеної оцінки найбільш економічно вигідною визнана пропозиція ПП «Бенефіт», з яким замовник і уклав договір на виконання робіт на загальну суму 4 213 197,65 грн.

Однак тервідділення АМКУ, проаналізувавши тендерні пропозиції всіх учасників торгів, виявило ряд фактів, які свідчили про узгодженість поведінки ПП «Бенефіт» та ТОВ «Альптехнологія» під час підготовки документів та участі у процедурі закупівлі.

Так, за визначенням антимонопольщиків, доказами, зібраними у ході розгляду справи, які свідчать про узгодженість дій вказаних учасників торгів, зокрема, є:

– наявність спільних (об’єднуючих) особливостей в Локальних кошторисах обох учасників, зокрема, включення однакових розмірів витрат на заробітну плату, вартості експлуатації будівельних машин і механізмів тощо;

– наявність спільних помилок та особливостей в оформленні пропозицій конкурсних торгів, в тому числі у розрахунках цінових пропозицій;

– залучення обома учасниками однієї фізичної особи Святецького Ю. С. до отримання документів, які подавалися у складі пропозиції конкурсних торгів ПП «Бенефіт» та ТОВ «Альптехнологія», при тому, що вказана особа не є працівником жодного з учасників;

– наявність сталих господарських відносин – укладання спільних договорів на виконання певних робіт;

– одночасне звернення до державних органів та суб’єктів господарювання з метою отримання довідок та одночасне їх отримання;

– одночасне звернення ПП «Бенефіт» та ТОВ «Альптехнологія» до одного і того ж нотаріуса, що здійснює свою діяльність у м. Києві з метою завірення копій одного і того ж документу, при тому, що ПП «Бенефіт» знаходиться в м. Києві, а ТОВ «Альптехнологія» – в м. Вінниця.

Всі ці фактори у їх сукупності, як стверджує тервідділення АМКУ, і є свідченням того, що обидва суб’єкти господарювання, які мали виступати як конкуренти під час торгів, узгодили свою поведінку і таким чином вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Тепер суб’єкти господарювання мають два місяці для сплати штрафу або для оскарження рішення органу Комітету до господарського суду міста Києва.

Рекомендовані публікації

Додати коментар