Що буде з цінами на бензин найближчим часом?

Що буде з цінами на бензин найближчим часом?

АМКУ повідомив, що чекає на реакцію учасників ринку нафтопродуктів.

У зв’язку з тим, що за минулу добу ціни на нафту зазнали найсильнішого обвалу з 1991 року – знизились на 30%, більшість споживачів очікує на відповідне пониження цін і на АЗС, однак тут не все так просто.

Немає сумнівів, що представники учасників ринку будуть зараз стверджувати, що на стрімке падіння цін краще не очікувати найближчим часом, оскільки між сирою нафтою і автомобільним баком є величезна кількість ланок, які сировина має пройти і на які теж, відповідно, закладаються кошти – транспортування – переробка – знову транспортування – розподіл по АЗС тощо. Проте ми не раз помічали, що у разі різкого підвищення цін, ціни на АЗС можуть зрости фактично одразу ж. Учасники ринку в такому випадку говорять про закладення в ціну можливих ризиків у зв’язку з підняттям вартості, однак чи є ці дії об’єктивними і законними?

Тому, як вказують в Антимонопольному комітеті України, відомство буде «прискіпливо вивчати динаміку цін на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами», бо ціну не лише на сиру нафту, але й на крупний опт бензину та дизпалива очікує суттєве падіння, оскільки рівень роздрібних цін має корелюватися зі змінами факторів, які впливають на їх формування.

Зі свого боку АМКУ вже неодноразово давав рекомендації учасникам ринку нафтопродуктів щодо утримання від економічно необґрунтованого підняття цін на бензин, а кілька років тому навіть і оштрафував учасників ринку роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами («бензинова справа») на понад 204 мільйони гривень за змову на ринку, проте, як ми бачимо, ця тема вічна, оскільки і на сьогоднішній день Комітет проводить відповідні дослідження і говорить про те, що триматиме руку на пульсі постійно.

Рекомендовані публікації

Додати коментар