ЩОДО РЕЗУЛЬТАТІВ РОЗСЛІДУВАННЯ РИНКУ НАФТОПРОДУКТІВ

Антимонопольний комітет України завершив розслідування в справі про паралельні дії операторів ринку нафтопродуктів, які привели до необґрунтованих цінових змін і спотворення конкуренції.

Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив глава Комітету Юрій Терентьєв. За словами Терентьєва, остаточне рішення про санкції буде прийнято після обговорення результатів з ритейлерами.

Як зазначив Терентьєв, наявність однакової ціни властиво для багатьох європейських ринків, однак основна претензія Комітету до українських операторів полягає в наявності ознак узгоджених дій при безпідставній зміні ціни.

Як розповів державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович, розслідування було розпочато в січні 2016 року. Згодом було прийнято рішення об’єднати його з аналогічною справою по 2013-2014 років.

“Там вже інші юрособи, але ми знаємо, що це ті ж мережі АЗС SOCAR, WOG, ОККО,” Паралель “і Shell є винятком.” Лукойл “, якого вже немає”, – пояснив Полюхович.

За слова Терентьєва, максимально можливий штраф, який передбачає стягнення 10% від торгового обороту, можливо не буде застосований до операторів, тому що оператори можуть надати свої пояснення та зауваження, що в свою чергу буде враховано АМКУ, як пом’якшуючі та обтяжуючі обставини (складають до 50 % від бази штрафу).

Ще в травні оператори АЗС отримали попередні висновки у цій справі, а з учорашнього дня, завершивши розслідування, Комітет проводить зустрічі з суб’єктами ринку, приймає їх зауваження і додаткову інформацію згідно з висновками АМКУ.

Джерело: http://biz.censor.net.ua/n9941

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар