Схожість тендерної документації ознака порушення законодавства та змови на торгах

Схожість тендерної документації ознака порушення законодавства та змови на торгах

ПП «ПЛИС» та ПП «ПЛАС» оштрафовані Львівським тервідділенням АМКУ на 68 тис грн кожне за узгоджені антиконкурентні дії під час торгів.

Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради у 2016 році провела відкриті торги на закупівлю облаштування громадського простору на вул. Миколайчука у м. Львові (капітальний ремонт).

Для участі у цій закупівлі надали свої пропозиції ПП «ПЛИС» та ПП «ПЛАС». Тоді найбільш економічно вигідною визнано пропозицію ПП «ПЛИС» з ціновою пропозицією – 2 807 415,00 грн.

Однак львівське антимонопольне відомство, за результатами аналізу документації конкурсних торгів обох підприємств, виявило певні обставини, які свідчили про узгодження їхньої поведінки під час участі в конкурсних торгах, внаслідок чого, як стверджують антимонопольщики, конкурентне середовище між учасниками торгів було відсутнім, що призвело до спотворення результатів торгів.

Зокрема, тервідділення АМКУ встановило, що документи, подані обома учасниками у складі пропозицій конкурсних торгів мали нехарактерну схожість, а саме: документи суб’єктів господарювання були однаковими за формою і змістом; передбачені тендерною документацією довідки підприємства брали в один і той же день та час, що вказує на синхронність їх дій; також ПП «ПЛИС» та ПП «ПЛАС» вказували однаковий номер телефону в своїй документації.

Цих обставин львівським антимонопольщикам вистачило для того, щоб визнати дії ПП «ПЛИС» та ПП «ПЛАС» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, та оштрафувати їх на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар