Штраф на мільйон за змови на торгах від Миколаївського тервідділення АМКУ

Штраф на мільйон за змови на торгах від Миколаївського тервідділення АМКУ

ФОП Чумаченко О.В. та ТОВ «ФАР-МА» оштрафовані миколаївськими антимонопольщиками на загальну суму в 1 млн 360 тис грн за антиконкурентні узгоджені дії під час участі у 10 процедурах закупівель.

Орган Комітету, провівши дослідження щодо дотримання ФОП Чумаченко О.В. та ТОВ «ФАР-МА» вимог законодавства про захист економічної конкуренції, під час участі у 10-ти процедурах закупівель, проведених різними замовниками протягом 2017 року, встановив, що обидва суб’єкти господарювання узгоджували свою поведінку при підготовці та участі у всіх процедурах закупівель.

Так, тервідділення АМКУ виявило ряд фактів, які вказували на те, що ФОП Чумаченко О.В. та ТОВ «ФАР-МА» усунули між собою конкуренцію замінивши її на координацію дій, а саме:

– Обидва учасники реєструвались на одному і тому ж електронному майданчику в один день та з одного й того ж телекомунікаційного обладнання.

– Обидва суб’єкти господарювання перераховували кошти на особові рахунки на одному і тому ж електронному майданчику в один і той же день за допомогою платіжних систем одного й того ж банку.

– Розміщення учасниками власних тендерних пропозицій до процедур закупівлі відбувалось в одні й ті самі дні та з використанням однієї і тієї ж ІР-адреси.

– Між ФОП Чумаченко О.В. та ТОВ «ФАР-МА» були виявлені сталі ділові та господарські відносини.

– ФОП Чумаченко О.В. брала участь у процедурах публічних закупівель виключно разом з ТОВ «ФАР-МА».

У свою чергу, як було встановлено Управлінням СБУ в Миколаївській області, в складі своїх тендерних пропозицій ФОП Чумаченко О.В. подавала анульовані ліцензії на здійснення роздрібної торгівлі лікарських засобів та копії недіючого договору суборенди (піднайму) нежитлового приміщення. Також у ФОП Чумаченко О.В. була відсутня ліцензія на провадження господарської діяльності зі зберігання, придбання, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Таким чином, як стверджує тервідділення АМКУ, все вищенаведене в сукупності свідчить про те, що ТОВ «ФАР-МА» та ФОП Чумаченко О.В. під час участі у процедурах закупівель, узгоджували свої дії та вчинили десять порушень законодавства, що передбачено пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), за що обидва учасники і були відповідно оштрафовані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар