Скарга учасника до органу оскарження стала підставою відміни процедури закупівлі Управління освіти Рівненської міськради. А чи є скарга до АМКУ підставою для відміни торгів?

Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради 27.02.2017 було оголошено про проведення відкритих торгів на закупівлю зернових культур та картоплі з очікуваною вартістю 1 122 760 грн.

Свої пропозиції подали чотири учасника:
ФОП Приходько Зоряна Романівна з ціновою пропозицією – 847 552 грн.;
ФОП Систалюк Василь Миколайович з ціновою пропозицією – 889 296 грн.;
ТОВ «Волинський екологічний продукт» з ціновою пропозицією – 977 461 грн.;
ТОВ «Віртуоз ЛТД» з ціновою пропозицією – 1 101 536.

22.03.2017 переможцем було визначено ТОВ «Волинський екологічний продукт», пропозиції інших учасників були відхилені. Того ж дня, було опубліковане повідомлення про намір укласти договір з товариством.

Не погоджуючись з рішенням замовника, ФОП Систалюком В. М. 31.03.2017 було подано скаргу до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель в зв’язку з порушенням замовником принципів здійснення закупівель, а саме відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.

Рішення органу оскарження щодо поданої скарги станом на сьогодні розміщено ще не було, оскільки АМКУ повинен розмістити в системі електронних закупівель рішення про прийняття скарги до розгляду із зазначенням дати, часу і місця розгляду скарги або обґрунтоване рішення про залишення скарги без розгляду, або рішення про припинення розгляду скарги у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня внесення скарги до реєстру скарг.

Проте, замовник сьогодні об 11-54 год. розмістив в системі електронних закупівель протокол засідання тендерного комітету Управління освіти від 03.04.2017 № 84, згідно з яким процедура закупівлі була відмінена.

Причина відміни –
наявна скарга до органу оскарження.

Разом з тим, Закон України «Про публічні закупівлі» передбачає перелік підстав для відміни замовником торгів. Замовник відміняє торги в разі:
відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;
неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;
порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом;
подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій;
допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій;
відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.

Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар