Скаржник, оскаржуючи рішення замовника, на засіданні в АМКУ погодився, що його пропозиція не відповідала умовам документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 12.04.2017 звернулось товариство з обмеженою відповідальністю “Виробничо-комерційне підприємство “Котлогаз” (м. Кременчук, Полтавська обл.).
Скаржник повідомляв про порушення замовником Львівським міським комунальним підприємством “Львівтеплоенерго” порядку проведення процедури закупівлі котлів в комплекті для котельні з очікуваною вартістю 10 400 000 грн та просив, зокрема, зобов’язати замовника скасувати рішення щодо відхилення його тендерної пропозиції та рішення про допущення до аукціону тендерних пропозицій ТОВ МВТО “Комплекс” та ТОВ “Терміка”.

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету замовника від 10.04.2017 тендерна пропозиція скаржника була відхилена замовником у зв’язку з невідповідністю умовам тендерної документації (надалі – документація), а саме: запропоновані котли фірми Buderus Logano S 825L не в повному обсязі відповідають вимогам до котлів”.
Як встановила Колегія АМКУ, тендерна пропозиція скаржинка була правомірно відхилена замовником із зазначеної вище підстави.
Крім того, на засіданні Колегії, яке відбулося 05.05.2017, представник скаржника погодився, що тендерна його пропозиція дійсно не відповідала умовам документації в цій частині.

Щодо пропозицій допущених до аукціону товариств, Колегія АМКУ зазначила, що тендерні пропозиції ТОВ МТВО “Комплекс” та ТОВ “Терміка” не відповідали умовам документації в частині дійсності сертифікатів відповідності. Зокрема, у складі тендерних пропозицій ТОВ МТВО “Комплекс” та ТОВ “Терміка” містяться сертифікат відповідності ТОВ “ЄВРО-ТИСК” на котли парові, термін дії якого з 06.04.2015 до 05.04.2017, та висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, термін дії якого – п’ять років, тобто – до 01.12.2016.

Таким чином, замовник мав відхилити пропозиції ТОВ МТВО “Комплекс” та ТОВ “Терміка” та відмінити процедуру закупівлі.
Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі, а саме: відхиливши тендерну пропозицію скаржника та не відхиливши тендерні пропозиції ТОВ МВТО “Комплекс” та ТОВ “Терміка”, які не відповідали умовам тендерної документації, замовник порушив право скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його тендерної пропозиції.
Зазначені дії замовника є порушенням одного з основних принципів здійснення публічних закупівель – недискримінація учасників.

Колегія АМКУ, враховуючи порушення замовником законодавства у сфері публічних закупівель, своїм рішенням від 05.05.2017 зобов’язала Львівське міське комунальне підприємство “Львівтеплоенерго” відмінити процедуру закупівлі.

Згідно з протоколом засідання тендерного комітету від 16.05.2017, на виконання рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель,  процедура закупівлі котлів була відмінена.

Рекомендовані публікації

Додати коментар