Скаржник “Волинський екологічний продукт” не довів неможливість виконання умов тендерної документації Департаменту забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 18.05.2017 звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Волинський екологічний продукт» (м. Рівне).
Скаржник повідомляв про встановлення замовником – Департаментом забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України дискримінаційних вимог в тендерній документації на закупівлю цукру (цукор і супутня продукція) з очікуваною вартістю 8 856 000 грн. та просив, зокрема, внести зміни до тендерної документації.

Як встановила Колегія АМКУ, тендерна документація не містила дискримінаційних умов до учасників, тоді як скаржник не довів та документально не підтвердив неможливість виконання умов документації та не довів, яким чином умови документації перешкоджають йому взяти участь у процедурі закупівлі.

Так, скаржник, зокрема, зауважує, що тендерною документацією вимагається копія документу, що підтверджує належну підготовку особи, яка є відповідальною за застосування постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторі та контролю у критичних точках під час виробництва та обігу харчових продуктів.
Товариство вважає, що замовником торгів безпідставно та нормативно необґрунтовано було включено до тендерної документації таку вимогу.

Крім того, скаржник також повідомив, що вимога замовника про надання сертифікату на систему екологічного керування у відповідності до вимог стандартів ДСТУ ISO 14001:2006 або ДСТУ ISO 14001:2015 або інших є дискримінаційним.

Як зазначає Колегія АМКУ, ТОВ «Волинський екологічний продукт» не довело та документально не підтвердило неможливість виконання зазначених умов тендерної документації. Тендерна документація не містить вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Колегія АМКУ 06.06.2017 відмовила товариству з обмеженою відповідальністю «Волинський екологічний продукт» у задоволені скарги.
Як свідчить інформація в електронній системі закупівель, зазначені торги відмінено внаслідок відсутності пропозицій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар