СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ НЕПРАВОМІРНО ВІДХИЛИЛА ПРОПОЗИЦІЮ УЧАСНИКА В ПРОЦЕДУРІ ЗАКУПІВЛІ ПОСЛУГ РЕМОНТУ ДОРОГИ ВАРТІСТЮ 471 МЛН ГРН

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановила порушення законодавства у сфері публічних закупівель СЛУЖБОЮ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ (Закарпатська область обл., м. Ужгород).

До АМКУ оскаржило дії Служби автомобільних доріг під час проведення процедури закупівлі – «ГБН Г. 1-218- 182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення М-06 Київ-Чоп на ділянці км 707+424 – 750+000- (Код 42.11.1 (45233142-6 Ремонт дороги)» товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДОРЛІДЕР» (Одеська область, Комінтернівський район, 21 км Старокиївського шляху, 30 «А»).
Очікувана вартість закупівлі 471 000 000 грн.

Пропозиція скаржника була відхилена замовником як така, що не відповідає вимогам тендерної документації та технічному завданню. Пропозиції інших учасників ТОВ «Техно-Буд-Центр» та ТОВ «Автомагістарль-південь» були допущені до аукціону.

За результатом аналізу скарги Колегія АМКУ встановила, що пропозиція скаржника ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДОРЛІДЕР» була відхилена замовником неправомірно.

Так, зокрема, банківська гарантія містила електронно-цифровий підпис, який замовник не побачив та відхилив пропозицію скаржника у зв’язку з його відсутністю.

Крім того Колегія АМКУ встановила, що пропозиція скаржника була неправомірно відхилена з підстави неврахування в складі робіт наступних матеріалів: емульсія бітумна дорожня, портландцемент для дорожнього покриття марки 400 вода.
Так, документація не містила вимог стосовно обов’язкового зазначення вказаних матеріалів. Замовник не довів та документально не підтвердив, що скаржником не враховані матеріали в складі робіт.
Отже, пропозиція ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДОРЛІДЕР» була неправомірно відхилена з наведеної підстави.

Також, відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій, підставою відхилення пропозиції скаржника було: «в наданій інформації учасник вказав про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Однак, згідно з інформацією офіційного реєстру даних на веб-сайті ДФС станом на 11.12.2016 платник податків ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДОРЛІДЕР» перебуває на обліку в органах доходів та зборів, в якому зазначено, що станом на 02.12.2016 платник має податковий борг.
Разом з тим, скаржник у скарзі до АМКУ повідомляв, що не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Інформація, зазначена на веб-сайті ДФС, була розміщена помилково. Так Комінтернівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.09.2016р. № 0008451201 про накладення штрафу на ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДОРЛІДЕР».
Станом на 02.12.2016 через технічну помилку інформація про оскарження не була коректно введена до бази даних ДФС, тому помилково відображалась інформація про наявність податкового боргу.
На день подання пропозиції зазначена помилка була виправлена.
У ході розгляду зазначеного питання, Колегія АМКУ встановила, що пропозиція скаржника містила довідку, в якій зазначалось, що товариство не має заборгованості зі сплати податків і зборів. Таким чином, пропозиція скаржника була неправомірно відхилена з цієї підстави.

Законодавством передбачені, зокрема, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій та недискримінація учасників.
Враховуючи наведене, Колегія АМКУ 04.01.2017 зобов’язала СЛУЖБУ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ДОРЛІДЕР».

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар