СПЛИВАЄ ДВОМІСЯЧНИЙ ТЕРМІН НА ОСКАРЖЕННЯ ПРИВАТБАНКОМ РІШЕННЯ АМКУ

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (м. Дніпропетровськ) 19.04.2016 було оштрафовано Антимонопольним комітетом України на 247 тис. 800 грн. за два порушення у вигляді неподання інформації на вимоги Голови Комітету у встановлені ним строки.

Випадок з ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» не перший. У органів АМКУ вже є практика стосовно визнання дій банківських установ у вигляді неподання інформації на вимоги порушенням антимонопольного законодавства.

Так, у ході розгляду справ, найчастіше це антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання, органи Антимонопольного комітету України звертаються до банківських установ з приводу отримання необхідної інформації, зокрема, про наявність відкритих поточних рахунків у  банках; копії листів, з якими суб’єкти господарювання звертались до банківських установ щодо відкриття таких рахунків; операцій; копії довідок, за якими суб’єкти господарювання звертались до банківської установи, копії всіх довіреностей та/або інших документів, на підставі яких уповноважені особи отримали або могли отримати послуги банківської установи від імені суб’єктів господарювання

У відповідь банківські установи відмовляють органам Комітету, керуючись положеннями статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», відповідно до якої інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Разом з тим, за приписами пункту 3 частини 1 статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема органам Антимонопольного комітету України – на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу.

В лютому цього року Вищий господарський суд України підтримав позицію Антимонопольного комітету України щодо права вимагати у банківських установ інформацію. Так, судом було встановлено, що вимоги голови територіального відділення Антимонопольного комітету України в межах його компетенції є обов’язковими для виконання у визначені ним строки, якщо інше не передбачено законом, та невиконання вимог голови територіального відділення Антимонопольного комітету України тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Отже, подання інформації, в тому числі і банківської таємниці, на вимоги органів АМКУ є обов’язковим. Подивимось яку аргументацію використовуватиме ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» в судових інстанціях або, можливо, сплатить до Державного бюджету України 247 тис. 800 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар