Старокостянтинівський молочний завод окрім штрафу АМКУ в понад 700 тисяч гривень заплатить такого ж розміру пеню

Недобросовісна конкуренція ДП «Старокостянтинівський молочний завод» коштувала підприємству понад півтора мільйони гривень.

Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду 03.08.2017 погодилась з висновком суду першої інстанції, що для нарахування Антимонопольним комітетом України та заявлення до стягнення 790 311 грн. штрафу та 790 311 грн. пені були всі правові підстави, а тому рішення суду першої інстанції належить залишити без змін, а апеляційну скаргу ДП «Старокостянтинівський молочний завод» – без задоволення.

Антимонопольний комітет України в лютому 2016 року оштрафував ДП «Старокостянтинівський молочний завод» за недобросовісну конкуренцію на 790 тис. 311 грн. Завод поширював інформацію, що вводить в оману, на упаковках масла солодковершкового селянського, зокрема, вказував, що це масло, в той час як під час виробництва додавав до продукту рослинний жир, використання якого не передбачено вимогами державного стандарту України 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови». Отже, продукт мав би називатися спредом. Не погодившись із рішенням АМКУ, Старокостянтинівський молочний завод оскаржив його до господарських судів.
Вищий господарський суд України 10.01.2017 підтримав позицію Антимонопольного комітету України у визнанні дій ДП «Старокостянтинівський молочний завод» недобросовісною конкуренцію та залишив рішення господарського суду міста Києва від 10.08.2016 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 07.11.2016 без змін.
Отже, підприємство скористалось своїм правом, оспоривши рішення АМКУ в судовому порядку, однак рішення було залишено чинним.

Оскільки ДП «Старокостянтинівський молочний завод» у встановлені строки в добровільному порядку штрафу не сплатив, АМКУ звернувся до суду із позовом про стягнення 790 311 грн. штрафу та 790 311 грн. пені.

Рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов’язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5% від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. 

Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду встановила, що ДП «Старокостянтинівський молочний завод» не навело жодних обставин, які можуть буди підставою для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції, та залишила апеляційну скаргу без задоволення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар