СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ МОЛОЧНИЙ ЗАВОД ОСКАРЖУЄ РІШЕННЯ АМКУ

Антимонопольний комітет України в лютому цього року оштрафував ДП «Старокостянтинівський молочний завод» за недобросовісну конкуренцію на 790 тис. 311 грн.

Завод поширював інформацію, що вводить в оману, на упаковках масла солодковершкового селянського, зокрема, вказував, що це масло, в той час як під час виробництва додавав до продукту рослинний жир, використання якого не передбачено вимогами державного стандарту України 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови». Отже, продукт мав би називатися спредом.

Не погодившись із рішенням АМКУ, Старокостянтинівський молочний завод оскаржив його до Господарського суду міста Києва, який відмовив у задоволенні позову.

Обґрунтовуючи свої вимоги, ДП «Старокостянтинівський молочний завод» зазначав, що АМКУ не було взято до уваги той факт, що завод окрім масла, виробляє також спреди, які містять рослинні жири, у зв’язку з чим причиною потрапляння рослинних жирів до масла солодковершкового, а також невідповідність такого масла вимогами ДСТУ 4399:2005, являються випадки пересікання технологічних потоків при подачі продукту на фасувальні автомати.

Вказані доводи заводу не були прийняті судом з огляду на те, що збій в технологічному процесі та, відповідно, виготовлення товару, що не відповідає встановленим нормам (виробничий брак), не являється підставою для продажу такого товару споживачам із зазначенням на етикетці неправдивих відомостей щодо складу продукту. При цьому, контроль за якістю продукції покладається на особу, яка її виготовляє, у зв’язку з чим у випадку виявлення браку виробник має вжити всіх можливих заходів, спрямованих на недопущення продажу такого товару споживачам. У матеріалах справи відсутні будь-які докази вчинення ДП «Старокостянтинівський молочний завод» дій щодо виявлення неякісної продукції та її виведення з обігу.

Завод, крім іншого,зазначив, про порушення вимог транспортування масла при придбанні його в м. Києві та подання на випробування в м. Житомир, у зв’язку з чим результати відповідних випробувань є невірними та не можуть братись до уваги.

Судом щодо цього зазначено, що ДП «Старокостянтинівський молочний завод» не доведено можливості перетворення тваринних жирів у рослинні при порушення правил транспортування або зберігання продукції.

Також, судом не прийнято у якості належних доказів надані заводом протоколи випробувань, у яких встановлено відсутність рослинних жирів у маслі солодковершковому селянському, оскільки матеріалами справи не підтверджується факт реального продажу споживачам наданих на дослідження зразків (такі зразки подавались до відповідних установ позивачем; будь-які докази придбання такої продукції в роздрібних мережах та продажу їх споживачам у матеріалах справи відсутні).

Більш того, судом встановлено, що наявність на ринку продукції ДП «Старокостянтинівський молочний завод», виготовленої у відповідності до вимог щодо масла солодковершкового, не спростовує факт продажу неналежного товару невстановленій кількості споживачів.

Крім того, суд погодився з висновками Комітету, що інформація про склад продукції впливає на намір споживачів придбати певний товар. Таким чином, зазначення неправдивих відомостей щодо складу продукції надає позивачу переваги у конкуренції з іншими виробниками масла солодковершкового, так як споживач при купівлі товару порівнює товари позивача з товарами інших виробників масла солодковершкового, у складі яких відсутні рослинні жири, а не із продуктами, у яких вміст рослинних жирів зумовлений характеристиками та споживчими якостями самого продукту (спреди).

Суд погодився також з висновками Комітету про те, що отримання вищевказаних  переваг у конкуренції з іншими виробниками масла призвело до отримання позивачем неправомірного прибутку, оскільки вартість рослинних жирів значно нижча від вартості масла солодковершкового, відтак, додавання рослинних жирів до складу продукції дозволяє зменшити її собівартість та здійснювати продаж товару і серед осіб, які не мали наміру придбавати масло із рослинними жирами.

Отже, судом першої інстанції підтримано позицію АМКУ у визнанні дій ДП «Старокостянтинівський молочний завод» недобросовісною конкуренцію.

Розгляд апеляційної скарги заводу на наступному тижні.

Рекомендовані публікації

Додати коментар