Суд підтримав позицію Полтавського тервідділення АМКУ

Суд підтримав позицію Полтавського тервідділення АМКУ

І тепер ТОВ «Полтавський Бішофіт» окрім штрафу заплатить ще й пеню до Державного бюджету України.

У 2015 році полтавські антимонопольщики оштрафували ТОВ «Полтавський Бішофіт» за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, дії товариства щодо оформлення упаковки продукції гелю «SPINESIL Ультра» та його назви, що є схожими до упаковки та назви продукції ТОВ «ПБФ «РАГС» – «СПИНЕСИЛ», без дозволу останнього, були визнані такими, що могли призвести до змішування діяльності ТОВ «Полтавський Бішофіт» та ТОВ «ПБФ «РАГС», яке має пріоритет на їх використання.

Таким чином за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного оформлення упаковки товару та позначення його назви без дозволу суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати у господарській діяльності, орган Комітету оштрафував ТОВ «Полтавський Бішофіт» на 17 000 грн.

У свою чергу ТОВ «Полтавський Бішофіт» скористалося своїм правом на оскарження рішення відомства в судовому порядку. Однак, за результатами розгляду справи, Вищим господарським судом України у 2017 році було прийнято Постанову за якою суб’єкту господарювання було відмовлено в задоволенні позовних вимог повністю, а тому рішення тервідділення АМКУ залишилось чинним та, як результат, обов’язковим до виконання.

І хоч товариство сплатило вказаний штраф, проте згодом вже полтавські антимонопольщики звернулися до господарського суду Полтавської області з позовом щодо стягнення з ТОВ «Полтавський Бішофіт» 17 000 грн пені, яка згідно з частиною п’ятою статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» стягується за кожний день прострочення сплати штрафу у розмірі 1,5 (півтора) відсотка від суми штрафу.

І у травні 2018 року, за результатами розгляду цього позову, місцевий господарський суд підтримав Полтавське тервідділення АМКУ та прийняв рішення про стягнення зазначеної суми з суб’єкта господарювання до Державного бюджету України.

Рекомендовані публікації

Додати коментар