Суд підтвердив, що АМКУ має право вимагати інформацію від суб’єкту господарювання

Суд підтвердив, що АМКУ має право вимагати інформацію від суб’єкту господарювання

Вищий господарський суд залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Чернівціфармація», а постанову Одеського апеляційного господарського суду – без змін.

У грудні 2016 року ТОВ «Чернівціфармація» звернулось до господарського суду Миколаївської області з позовом до Миколаївського тервідділення АМКУ про скасування рішення антимонопольного відомства.

Рішенням господарського суду Миколаївської області, залишеним без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду, у задоволенні позову товариству було відмовлено повністю.

Не погоджуючись з рішенням місцевого та постановою апеляційного господарських судів, товариство звернулося з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій просило скасувати вказані рішення і прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Однак переглянувши в касаційному порядку оскаржені судові рішення колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги ТОВ «Чернівціфармація».

Так, товариство зазначає, що антимонопольне відомство Миколаєва у своїй вимозі про надання інформації запитувало у ТОВ «Чернівціфармація» інформацію, яка ніяким чином не стосувалась виконання завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції, і тому товариство не надало відповіді на вимогу органу Комітету.

Суд у свою чергу встановив, що Миколаївське тервідділення АМКУ, у межах наданих йому повноважень, мало право витребувати у позивача інформацію, зазначену у вимозі тервідділення АМКУ, а позивач зобов’язаний був надати таку інформацію у встановлені строки.

Разом з тим, оскільки позивач не подав запитувану інформацію відповідачу у встановлені головою територіального відділення АМКУ строки, що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, суди дійшли висновку про правомірність оскаржуваного рішення про накладення на позивача штрафу у розмірі 68 000 грн.

Таким чином колегія суддів касаційної інстанції погодилась із висновками місцевого та апеляційного господарських судів і залишила без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Чернівціфармація».

Рекомендовані публікації

Додати коментар