Суд відмовив в прийнятті позовної заяви Львівського тервідділення АМКУ

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного Комітету України звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю “Сакура Вест” про стягнення штрафу в сумі 10000,00 грн. та пені в сумі 10000,00 грн.

Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, дослідивши інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає розгляду в господарських судах України, а саме в порядку позовного провадження.

Судом встановлено, що постановою господарського суду Харківської області від 02.02.2017 року товариство з обмеженою відповідальністю “Сакура Вест” визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 03.02.2017 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Визначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника. Зазначено відомості про ліквідатора.
Таким чином, питання щодо стягнення сум заборгованості з банкрута повинно вирішуватись в межах справи про банкрутство, а не в окремому позовному провадженні.

Стосовно посилань Львівського тервідділення АМКУ на постанову Верховного Суду України від 24.12.2013р. у справі № 922/770/13-г та на те, що подання саме позовної заяви про стягнення штрафу і пені на підставі рішення є належним засобом стягнення з ТОВ “Сакура Вест” коштів відповідно до ч. 7 ст. 56 Закону України “Про захист економічної конкуренції” незалежно від перебування суб’єкта господарювання в стані припинення, суд зазначив, що у зазначеній справі предметом спору було стягнення штрафу та пені, що застосовані рішенням органу Антимонопольного комітету України, з підприємства, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство.

Стосовно ТОВ “Сакура Вест” вже винесена постанова про визнання боржника банкрутом, тобто справа перебуває на іншій стадії, ніж у справі, на яку посилається позивач.

Статтею 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачений порядок розгляду позовних вимог конкурсних кредиторів до боржника.

Згідно з ч.1 ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі якщо до боржника, щодо якого порушена справа про банкрутство, предявлений позов, який ґрунтується на грошових зобовязаннях боржника, що виникли до порушення провадження у справі про банкрутство, суди мають у встановленому процесуальним законом порядку приймати такі позовні заяви і вирішувати спір за цією вимогою по суті за правилами позовного провадження до офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство.

Аналіз положень ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” свідчить про можливість пред’явлення позову до особи, яка перебуває в процедурі банкрутства, лише до  офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство.

Стосовно ТОВ “Сакура Вест” вже оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, що свідчить про можливість розгляду вимог до такого боржника лише в межах справи про банкрутство.

За таких обставин суд відмовив в прийнятті позовної заяви Львівського тервідділення АМКУ.

Рекомендовані публікації

Додати коментар