Суд вирішив, що КП «Кременчукводоканал» таки має заплатити пеню

Суд вирішив, що КП «Кременчукводоканал» таки має заплатити пеню

Господарський суд Полтавської області повністю задовольнив позовні вимоги Полтавського тервідділення АМКУ.

Так, орган Комітету подав до суду позовну заява про стягнення 68 000 грн пені за невиконання рішення відомства у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу на КП «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради.

А саме, тервідділення АМКУ у жовтні 2015 року оштрафувало підприємство на 68 000 грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку постачання неочищеної (технічної) води в територіальних межах м. Кременчука та с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області в межах діючих мереж КП «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради.

У свою чергу, КП «Кременчукводоканал» у лютому 2018 року, після розгляду вказаного рішення органу Комітету у судових інстанціях, таки сплатило до Державного бюджету України вказаний штраф. Однак, оскільки підприємство сплатило штраф не у визначений законодавством термін, то Полтавське тервідділення АМКУ, відповідно до частини п’ятої статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», нарахувало підприємству пеню та звернулось з позовом до суду.

Зі свого боку, суб’єкт господарювання, у відзиві на позов та на судовому засіданні, проти позову заперечував, посилаючись на те, що відомство подало свій позов у лютому 2018 року, тобто із пропущенням річного строку, встановленого ч. 2 ст. 258 Цивільного кодексу України для звернення до суду про стягнення пені.

Проте, як зазначив суд, чинне законодавство не містить такої підстави для відмови в позові органів Антимонопольного комітету України, як сплив строку давності на момент прийняття судом рішення зі справи, а тому позовна давність, передбачена вказаною підприємством статтею для неустойки (штрафу, пені), не може бути застосована до правовідносин, пов’язаних зі сплатою штрафу та пені за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

І тому, у серпні 2018 року, Господарський суд Полтавської області задовольнив в повному обсязі позовні вимоги відомства і тепер підприємство таки має сплатити до Державного бюджету України ще й пеню у розмірі 68 000 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар