Сумське тервідділення АМКУ надало рекомендації ПАТ «Сумиобленерго»

Сумське тервідділення АМКУ надало рекомендації ПАТ «Сумиобленерго»

ПАТ «Сумиобленерго» має припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

На дії ПАТ «Сумиобленерго» до тервідділення АМКУ поскаржилось ТОВ «Агро-МВ», яке повідомляло, що ПАТ «Сумиобленерго» відмовляє йому в укладанні договору про передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами між постачальником за нерегульованим тарифом.

ТОВ «Агро-МВ» є постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом та мало намір постачати електричну енергію ТОВ «Агротермінал Констракшн» з 1 жовтня 2017 року. Однак, постачання електричної енергії до електроустановок, що приєднані до мереж ПАТ «Сумиобленерго», неможливе без отримання від останнього послуг передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами.

Тому ТОВ «Агро-МВ» звернулось до ПАТ «Сумиобленерго» із відповідною заявою про укладання договору.

ПАТ «Сумиобленерго» відмовило ТОВ «Агро-МВ» в укладанні вищезазначеного договору, посилаючись на те, що з часу набуття чинності Закону України «Про ринок електричної енергії» такий суб’єкт ринку як «постачальник за нерегульованим тарифом» на ринку електричної енергії відсутній. Також ПАТ «Сумиобленерго» вказало, що не вважає надану ТОВ «Агро-МВ» ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії достатньою підставою для укладання договору.

Однак тервідділення АМКУ з’ясувало, що відповідно до Правила користування електричною енергією електропередавальна організація не має права відмовити в передачі електричної енергії постачальникам електричної енергії.

В свою чергу підпункт 1 пункту 9.2 цих же Правил зобов’язує постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом укласти відповідний договір з електропередавальною організацією щодо передачі електричної енергії до мереж споживача, з яким укладено договір про купівлю-продаж електричної енергії.

Таким чином ПАТ «Сумиобленерго», відмовляючи ТОВ «Арго-МВ» укласти договір про передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, протидіє останньому у здійсненні діяльності на території Сумської області.

Відповідно, такі дії ПАТ «Сумиобленерго», як вказують антимонопольщики, містять ознаки порушення, передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною 1 статті 13 та пунктом 7 частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

Тепер ПАТ «Сумиобленерго» має у десятиденний строк з дня отримання рекомендацій органу Комітету вжити заходи, спрямовані на укладання договору про передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з ТОВ «Арго-МВ».

Рекомендовані публікації

Додати коментар