Сумське тервідділення АМКУ завершило розслідування масових антиконкурентних узгоджених дій

Сумські антимонопольщики завершили розслідування у чотирьох справах щодо 48 змов учасників процедур закупівель продуктів харчування за державні кошти.

Предметом розгляду трьох справ є 47 процедур закупівель за участю ФОП Абабія С.Б., ФОП Козиря О.С. та ТОВ «Мастерпродукт 2005».

За результатами моніторингу електронної системи закупівель «Prozorro» виявили:

– 30 процедур закупівель за спільної участі ФОП Абабія С.Б. та ТОВ «Мастерпродукт 2005»; загальна очікувана вартість склала 15 614 718,62 грн;

– 15 процедур закупівель за спільної участі ФОП Козира О.С. та ТОВ «Мастерпродукт 2005»; загальна очікувана вартість склала 2 343 669,94 грн;

– 2 процедури закупівель за спільної участі ФОП Козира О.С. та ФОП Абабія С.Б.; загальна очікувана вартість склала 1 000 000 грн.

Зібрані фахівцями тервідділення АМКУ докази у сукупності свідчать про узгоджену поведінку учасників – ФОП Абабія С.Б., ФОП Козиря О.С. та ТОВ «Мастерпродукт 2005» під час підготовки та участі у процедурах закупівлі.

Характер та кількість збігів у тендерних пропозиціях виключають можливість того, що документи, які були подані учасниками у тендерних пропозиціях, готувалися кожним із них окремо, без обміну інформацією між ними та з метою перемоги у проведеному тендері.

Окрім того, за результатами проведеного розслідування встановлено наявність порушення у діях учасників процедури закупівлі ФОП Велеся М.С. та ФОП Велеся С.В., які полягають в узгодженні ними поведінки під час підготовки та участі у процедурі закупівлі.

Найближчим часом плануються засідання адміністративної колегії Сумського тервідділення АМКУ, на яких буде прийнято рішення у вказаних справах.

При накладанні штрафу буде враховано доходи суб’єктів господарювання за попередній рік (відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції до 10 %), суму закупівлі (згідно з методичними рекомендаціями Антимонопольного комітету України 15 % від пропозиції учасників) та повторюваність порушень.

Рекомендовані публікації

Додати коментар