Сумські антимонопольщики виявили змову на торах

Сумське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Велеся М.С. на 24 тис 658 грн і ФОП Велеся С.В. на 33 ти 898 грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

У грудні 2016 року відділом освіти Кролевецької районної державної адміністрації із застосуванням електронної системи закупівель «Prozorro» було проведено процедуру відкритих торгів з предметом закупівлі «продукція рибна, свіжа, охолоджена чи заморожена (морожена риба (риба свіжоморожена (хек)».

Учасниками процедури закупівлі стали такі суб’єкти господарювання як ФОП Велесь М.С.та ФОП Велесь С. В. За результатом проведеного аукціону та згідно з протоколом засідання тендерного комітету, ФОП Велеся С.В. було визнано переможцем щодо закупівлі мороженої риби.

Проте тервідділення АМКУ проаналізувавши документи, які стосувалися цих торгів, встановило обставини, які свідчили про те, що учасники узгодили між собою умови участі у вказаній процедурі закупівлі.

Так, у складі власних тендерних пропозицій ФОП Велесь М.С. та ФОП Велесь С.В. подали одні й ті ж документи, у яких спостерігаються спільні особливості оформлення і викладення інформації та специфічні помилки.

Також обидва учасники подавали початкові пропозиції для участі в аукціоні з авторизованого електронного майданчика «Держзакупівлі.Онлайн», на якому вони були зареєстровані майже одночасно і майже одночасно опублікували власні пропозиції. Послідовність, яка чітко простежувалась, не видалась збігом для антимонопольщиків, оскільки пропозиції обох учасників були подані з однієї і тієї ж IP-адреси.

Таким чином Сумське тервідділення АМКУ кваліфікувало такі дії з боку ФОП Велесь М.С. та ФОП Велесь С.В. як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що на суб’єктів господарювання і були накладені відповідні штрафні санкції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар