Сумські антимонопольщики викрили 30 змов на торгах в Prozorro і виписали штрафів майже на 1 млн грн

Сумські антимонопольщики викрили 30 змов на торгах в Prozorro і виписали штрафів майже на 1 млн грн

ФОП Абабій С.Б. та ТОВ «Мастерпродукт 2005» вчинили антиконкурентні узгоджені дії під час проведення 30-ти торгів.

Сумське тервідділення АМКУ, проаналізувавши публічні закупівлі проведені у 2016 році та у поточному періоді 2017 року із застосуванням електронної системи закупівель «Prozorro», виявили численні порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях двох учасників всіх процедур закупівель – ФОП Абабія С.Б. та ТОВ «Мастерпродукт 2005», які здійснюють свою діяльність з неспеціалізованої оптової торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Так, зазначені суб’єкти господарювання спільно брали участь у тридцяти процедурах, і як вказують антимонопольщики, у всіх цих випадках вони вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Зокрема, факторами, які вказували на узгодженість поведінки, за визначенням антимонопольщиків, були:

– схожості та збіги у оформленні документів, що подавалися учасниками у складі тендерних пропозицій;

– подання одним з учасників у складі тендерної пропозиції документів та відомостей, що стосуються іншого учасника;

– подання учасниками тендерних пропозицій з однієї і тієї самої IP-адреси;

– участь обох учасників в аукціонах з однієї і тієї самої IP-адреси;

– один і той самий номер телефону контактних осіб обох учасників;

– відсутність конкурентної боротьби між учасниками під час аукціонів.

Як вказує Сумське тервідділення АМКУ, всі ці фактори у своїй сукупності свідчать про те, що під час участі у всіх тридцяти торгах учасники діяли не самостійно, а узгодили свої дії, та не змагалися між собою, що є обов’язковою умовою конкуренції та необхідною умовою для визначення переможця.

Однак оштрафувати орган Комітету зміг лише ТОВ «Мастерпродукт 2005», оскільки 20.11.2017р. ФОП Абабій С.Б. припинив свою підприємницьку діяльність, і тому, відповідно до норм законодавства, не може бути притягнутий до відповідальності у вигляді накладення штрафів за вчинені порушення.

Загальна ж сума штрафу, яку тепер доведеться заплатити ТОВ «Мастерпродукт 2005» за 30 порушень законодавства про захист економічної конкуренції, складає 923 062 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар