ТАКІ ВІДХИЛЕННЯ ПРОПОЗИЦІЙ КОНКУРСНИХ ТОРГІВ ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ОСКАРЖУВАТИ

Замовник Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області відхилив пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Алтаюр» (м. Київ) у зв’язку з тим, що в складі пропозиції товариства не було надано інформацію про особу, що уповноважена підписувати договір про закупівлю у разі перемоги учасника у торгах.

Таку відмову ТОВ «Алтаюр» 20.09.2016 оскаржило до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.

Оголошення про проведення процедури закупівлі комп’ютерного обладнання та приладдя було оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу 26.07.2016. Очікувана вартість 2 522 100 грн.

Як встановила Колегія АМКУ, відповідно до протоколу засідання комітету конкурсних торгів замовника щодо відхилення пропозиції конкурсних торгів  №61, яке відбулось 09.09.2016, пропозиція конкурсних торгів скаржника ТОВ «Алтаюр» була відхилена відповідно до частини першої статті 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» з підстави відсутності довідки (в довільній формі) про особу, що уповноважена підписувати договір про закупівлю, що суперечить п.1 розділу 6 Документації конкурсних торгів.

Відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів замовника від 12.09.2016 №64 про виправлення технічної описки було вирішено виправити технічні (механічні) помилки в оприлюднених на веб-порталі Уповноваженого органу протоколі щодо відхилення пропозицій конкурсних торгів та протоколі оцінки пропозицій конкурсних торгів учасників Процедури закупівлі, а саме підстави відхилення пропозицій конкурсних торгів ТОВ «Алтаюр» визначити:

«Розглянувши пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Алтаюр», подану до Длту 1-4 було запропоновано її відхилити на підставі ст. 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» в зв’язку з тим, що пропозиція не відповідає документації конкурсних торгів, а саме:

В складі пропозиції учасника не надано інформацію (в довільній формі) про особу, що уповноважена підписувати договір про закупівлю у разі перемоги учасника у торгах, що суперечить п.1 розділу 6 Документації конкурсних торгів.

Натомість надано довідку про службових осіб, уповноважених представляти інтереси учасника торгів та підписувати документи пропозиції конкурсних торгів, яка за текстом містить інформацію, яка суперечить вимогам ДКТ, зокрема, визначено, що «особою, уповноваженою представляти інтереси учасника під час проведення процедури запиту цінових пропозицій, а також особою уповноваженою підписувати будь-які документи, цінові пропозиції та договори на підприємстві є директор компанії».

По-перше – у нас процедура «відкритих торгів», по-друге – вимагалось надання довідки про уповноваженого на підписання договору про закупівлю у разі перемоги учасника в торгах, по-третє – згідно п.1 розділу 6 ДКТ визначено «Довідка повинна містити відомості про повноваження на підписання договорів. У разі наявності обмежень щодо підписання договору, необхідності додаткового погодження з вищестоящим органом (наприклад, загальними зборами, власником) тощо,  додатково необхідно надати належно завірені копії документів про наявність в особи таких повноважень, але довідка, надана учасником, не містить інформації про наявності чи відсутності обмежень щодо підписання договорі у директора підприємства».

Отже!

Вимагалась довідка в довільній (!) формі про особу, що уповноважена підписувати договір про закупівлю.

Скаржник ТОВ «Алтаюр» надав довідку, укладену у довільній формі (як того й вимагав замовник), в якій міститься інформація про те, що особою, уповноваженою підписувати будь-які документи та договори (!!) на підприємстві, є директор товариства, що фактично означає відсутність обмежень щодо підписання договорів.

Як встановила Колегія АМКУ, ТОВ «Алтаюр» не порушено умови документації конкурсних торгів в цій частині, пропозиція скаржника була неправомірно відхилена замовником.

У зв’язку з цим, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель 21.10.2016 зобов’язала замовника Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області  скасувати всі рішення, прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар