Тарифами на послуги з утримання будинків  ТОВ «УК «Комфорт Сервіс» зацікавились київські антимонопольщики

Тарифами на послуги з утримання будинків ТОВ «УК «Комфорт Сервіс» зацікавились київські антимонопольщики

Тепер ТОВ «Управляюча компанія «Комфорт Сервіс 2» має два місяці для розгляду рекомендацій від Київського тервідділення АМКУ.

У листопаді 2015 року до органу Комітету надійшла колективна заява мешканців житлового масиву «Петрівський квартал» щодо порядку встановлення тарифів на послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій, які надаються ТОВ «Управляюча Компанія «Комфорт Сервіс».

В ході аналізу порядку формування тарифу на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, антимонопольне відомство встановило, що розрахунок вартості цієї послуги, яку надає вказане товариство, не відповідає вимогам Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869.

А саме, розрахунок витрат на окремі складові послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є єдиним для всіх будинків або для групи будинків, що обслуговуються ТОВ «УК «Комфорт сервіс». В той же час, вказаним порядком передбачено здійснення такого розрахунку окремо за кожним будинком. Крім того, товариством при розрахунку витрат на прибирання прибудинкової території були включені площі житлових та нежитлових приміщень, які не відповідають технічній документації.

Враховуючи ці обставини Київське тервідділення АМКУ надало товариству обов’язкові для розгляду рекомендації припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а також усунути причини виникнення порушення, умов, що йому сприяли, шляхом приведення тарифів на послуги з утримання з будинків, споруд та прибудинкової території, у відповідність до вимог Порядку.

Однак за 4 дні до надання вказаних рекомендацій було створене ТОВ «УК «Комфорт Сервіс 2», а будинки, які обслуговувало ТОВ «УК «Комфорт Сервіс» перейшли в обслуговування новоствореного товариства.

Проте і ТОВ «УК «Комфорт Сервіс 2», як встановили київські антимонопольщики, теж здійснювало розрахунок вартості послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не дотримуючись вимог Порядку.

Оскільки ж на той час ТОВ «УК «Комфорт Сервіс 2» було єдиним суб’єктом господарської діяльності, який надавав послуги з утримання будинків та прибудинкової території в межах певних житлових будинків та не мав конкурентів на ринку, то тервідділення АМКУ визначило, що такі дії товариства, які полягали у застосуванні тарифів на послуги, які розроблені у не відповідності до Порядку, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання вказаних послуг, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

В результаті Київське тервідділення АМКУ надало ТОВ «УК «Комфорт Сервіс 2» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо приведення тарифів на послуги у відповідність до вимог Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар