Тепер до АМКУ можна звернутися АНОНІМНО

Антимонопольний комітет запровадив нові можливості для співпраці з громадянами!

На сайти відомства з’явилась інформація, про те, що тепер громадяни, які мають певні відомості про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, можуть анонімно повідомити про це в АМКУ.

Антимонопольний комітет зазначає, що кожен громадянин може допомогти в боротьбі з картелями та іншими антиконкурентними практиками суб’єктів господарювання. Надана інформація може стати корисним, ефективним інструментом в розкритті правопорушень та сприяти відновленню чесної конкуренції.

Антиконкурентними практиками суб’єктів господарювання, зокрема, можуть бути:

  • узгодження цін та інших умов ведення бізнесу;
  • обмеження виробництва та, відповідно, створення дефіциту товарів;
  • узгодження територій здійснення діяльності чи контрагентів;
  • узгоджена участь в торгах, аукціонах, конкурсах, тендерах;
  • усунення суб’єктів з ринку абостворення бар’єрів доступу на ринок;
  • надмірний обмін інформацією між конкурентами.

Якщо ж антиконкурентні практики вчасно не виявити та не припинити, вони можуть призводити до суттєвого підвищення цін, обмеження асортименту, зниження рівня якості товарів та послуг, добробуту в суспільстві.

Якщо Вам відомі подібні практики, то Ви можете допомогти антимонопольному відомству виявити їх, добровільно надаючи інформацію.

Інформація може бути надана у вигляді документів, фактів або викладення обставин, які відомі Вам щодо антиконкурентної узгодженої поведінки суб’єктів господарювання.

Інформація може стосуватися як минулого так і поточного часу.

Відправити до АМКУ анонімне повідомлення можна на електронну адресу: whistleblower@amcu.gov.ua

Також Комітет просить вкласти в повідомлення якомога більше інформації, яка Вам відома, та у разі наявності надати підтверджуючі документи та матеріали, бо це збільшить ймовірність того, що антимонопольщики зможуть припинити правопорушення на основі вашої інформації.

Не збудьте зазначити в повідомленні чи погоджуєтесь Ви на двосторонній (електронний) зв’язок з АМКУ, у разі якщо Комітету необхідно буде попросити у Вас додаткову інформацію або роз’яснення щодо отриманої.

Рекомендовані публікації

Додати коментар